Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2012, 11:23

autor: Kono

Gameplay z LEGO City: Undercover pokazuje, że szukuje się GTA dla młodszych graczy

W sieci pojawiły się pierwsze materiały ukazujące rozgrywkę z gry LEGO City: Undercover. Wszystko wskazuje na to, że twórcom ze studia Traveller’s Tales uda się przenieść podstawowe założenia serii GTA w świat klocków LEGO.

LEGO City: Undercover - GTA dla młodszych graczy - ilustracja #1

Zapowiedziana kilka dni temu gra LEGO City: Undercover dawała nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zagrać z pociechami lub młodszym rodzeństwem w tytuł pokroju GTA, jednak bez prostytutek i nadmiernej ilości krwi. Po obejrzeniu materiału z rozgrywki, opublikowanego w serwisie Kotaku, można stwierdzić, że studio Traveller’s Tales idzie w dobrym kierunku, by te oczekiwania spełnić.

LEGO City: Undercover - GTA dla młodszych graczy - ilustracja #2

7-minutowy filmik prezentuje jedną z misji pościgowych. Zadaniem gracza jest tu złapanie przestępców, którzy dopiero co obrabowali bank. Materiał prezentuje też funkcjonalność kontrolera Wii U. Na małym ekranie możemy zobaczyć możliwą drogę ucieczki rabusiów, a po skończonej akcji za jego pomocą przyjmiemy kolejną misję.

Równie ciekawy jest moment, w którym grający za pomocą kontrolera „skanuje” miasto w poszukiwaniu kolejnego przestępcy. W grze nie zabraknie też budowania nowych struktur z tytułowych klocków oraz prostych elementów logicznych. Całość wygląda bardzo sympatycznie i jest okraszona poczuciem humoru charakterystycznym dla gier z serii LEGO.

LEGO City: Undercover - GTA dla młodszych graczy - ilustracja #3
LEGO City: Undercover - GTA dla młodszych graczy - ilustracja #4

LEGO City: Undercover to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, czerpiąca pełnymi garściami z takich tytułów jak GTA i L.A. Noire. Gracze poznają w niej perypetie detektywa Chase'a McCaina, który musi zmierzyć się z przestępcami zagrażającymi bezpieczeństwu mieszkańców klockowego miasta. Gra zadebiutuje na konsolach Wii U oraz 3DS.