Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiUSwitchPCPS4XONE3DS
Okładka LEGO City: Undercover (WiiU)

LEGO City: Undercover

LEGO City: Undercover - The Chase Begins | LEGO City: Tajny Agent

Kolejna odsłona popularnej serii trzecioosobowych gier akcji z klockami LEGO. Akcja gry osadzona została w nowoczesnej metropolii, a jej głównym bohaterem jest pracujący pod przykrywką gliniarz Chase McCain.

Akcji | TPP | sandbox | LEGO | humorystyczne | policyjne

Okładka LEGO City: Undercover (WiiU)

data premiery gry:

18mar2013

WiiU

21kwi2013

3DS

4kwi2017

PS4 XONE PC Switch

LEGO City: Undercover jest przygodową grą akcji, za której stworzenie odpowiada studio Traveller's Tales. Produkcja zadebiutowała w 2013 roku na konsoli Nintendo Wii U, a po latach doczekała się konwersji na inne platformy.

Fabuła

W wydanym między innymi na platformę PC, PS4 itd. LEGO City: Undercover gracz wciela się w rolę Chase'a McCaina – oficera policji, który po latach powraca do rodzinnego miasta LEGO City. Jego naczelnym zadaniem jest pojmanie swojego nemezis – złoczyńcy legitymującego się jako Rex Fury. W tym celu bohater rozpoczyna pracę pod tytułową „przykrywką”, infiltrując od wewnątrz mafijne szeregi. Fabuła jest pełna odniesień do popkultury – wprawne oko wychwyci rozmaite nawiązania do przygód Starsky'ego i Hutcha czy filmu Skazani na Shawshank. Całość wzbogacono solidną dawką specyficznego humoru, charakterystycznego dla produkcji tworzonych przez zespół Traveller's Tales.

Mechanika

LEGO City: Undercover na platformie PC, PS4 itd. jest grą z otwartym światem, inspirowaną przede wszystkim cyklem Grand Theft Auto. Na tytułowe miasto składa się dwadzieścia zróżnicowanych dzielnic, wzorowanych m.in. na San Francisco i Nowym Jorku. Po zbudowanej z klocków „piaskownicy” poruszamy się głównie za sterami rozmaitych pojazdów: do naszej dyspozycji oddano zarówno różnorodne samochody, jak i śmigłowce, łodzie, a nawet wózki inwalidzkie. Niemniej, gracz może zwiedzać LEGO City na piechotę, robiąc przy tym użytek z uproszczonego systemu parkouru, pozwalającego na sprawne przeskakiwanie nad przeszkodami oraz ich omijanie.

Trzon omawianego tytułu stanowi kilkanaście zadań fabularnych, a obok nich na wykonanie czekają misje poboczne. Bierzemy w nich udział w widowiskowych pościgach, lotach policyjnym śmigłowcem i innych brawurowych akcjach, wyjętych wprost z kultowych filmów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Z uwagi na profesję Chase'a, wielokrotnie przychodzi nam korzystać z szerokiego wyboru kostiumów, odblokowywanych w toku rozgrywki. Przebrania pozwalają na skorzystanie ze specjalnych umiejętności – przykładowo, jedynie w stroju górnika możemy rozbijać głazy przy użyciu kilofa, a ubrania kryminalisty zapewniają herosowi zdolność otwierania zamków. Istotnym elementem rozgrywki jest również walka z przeciwnikami – McCain doskonale radzi sobie w starciach na pięści, potrafiąc wyprowadzać efektowne ataki i kontrataki. W grze pojawiają się także elementy platformowe, widoczne choćby w trakcie kolekcjonowania rozrzuconych po całym mieście „znajdziek” czy podczas prób uzyskania dostępu do sekretnych lokacji. Urozmaicenie opartej na akcji rozgrywki stanowią nieskomplikowane zagadki środowiskowe.

W zamian za niemal wszystkie aktywności otrzymujemy tak zwane „szpilki” pozwalające na zakup samochodów, oraz „klocki”, których posiadanie jest warunkiem koniecznym do budowy specjalnych superkonstrukcji pokroju lądowisk dla helikoptera, skoczni lub zamków z piasku; stawianie takich obiektów często jest wymagane, by popchnąć fabułę do przodu. Uzupełnienie całości stanowią gadżety, takie jak choćby skaner otoczenia podświetlający interaktywne obiekty.

Kwestie techniczne

LEGO City: Undercover charakteryzuje się trójwymiarową oprawą graficzną przyzwoitej jakości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim żywa paleta barw oraz dopracowane otoczenie, stworzone z tytułowych klocków – wiele jego elementów jest podatnych na destrukcję i rozpada się na kawałki w widowiskowy sposób. Edycja przeznaczona na konsolę Nintendo Wii U robi użytek z unikalnej funkcjonalności gamepada – wyposażony w dodatkowy ekran kontroler może służyć jako wspomniany wcześniej skaner, aparat fotograficzny i podręczna mapa miasta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 684 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LEGO City: Undercover

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO City: Tajny Agent

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 760 2.8 GHz/AMD Athlon X4 740 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 560 Ti/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-950 3.06 GHz/AMD FX-6100 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja gry LEGO City: Tajny agent - GTA nie tylko dla dzieci
Recenzja gry LEGO City: Tajny agent - GTA nie tylko dla dzieci

Recenzja 13 kwietnia 2017, 15:00

Na naszym rodzimym rynku sporo kontrowersji może wzbudzić brak polskiego dubbingu – wydawca zadbał jedynie o wersję kinową (z napisami). Muszę jednak przyznać, że im więcej czasu spędzałem z Tajnym agentem, tym bardziej zastanawiałem się, czy dubbing rzeczywiście jest tu niezbędny. W przypadku gry z klockami LEGO kierowanej głównie do młodszego odbiorcy jest to jakieś przeoczenie, ale LEGO City: Tajny agent nie okazuje się aż tak infantylne, jak mogłoby się wydawać. Ci najmłodsi zwykle bardziej skupiają się na tym, co widać na ekranie, a humor zawarty w dialogach i tak przeznaczony jest dla starszych graczy. Tylko w oryginale wychwycimy bowiem kultowe powiedzenia, jak „Get to the choppa” czy „I’ll be back”, oraz rozpoznamy głos i akcent naśladujący Morgana Freemana.

WiiU
3DS
PS4
XONE
PC
Switch