Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2017, 17:30

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 stycznia - 5 lutego 2017 r.)

Ubiegły tydzień był dla polskiego rynku gier całkiem owocny. Do sprzedaży trafił horror Husk, firmy Techland i Cenega zapowiedziały rodzime wydania (odpowiednio) Necropolis i LEGO City: Undercover, poznaliśmy datę premiery 911 Operator, a instytucje państwowe ruszyły z akcją zachęcającą do nauki programowania.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Do sprzedaży trafił polski horror Husk. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 stycznia - 5 lutego 2017 r.) - wiadomość - 2017-02-07
Do sprzedaży trafił polski horror Husk.

Zapowiedzi wydawnicze

Necropolis: Brutal Edition

Fima Techland pochwaliła się, że wyda w naszym kraju pudełkową wersję Necropolis, czyli gry akcji wzbogaconej elementami roguelike stworzonej przez studio Harebrained Schemes; jej wydanie cyfrowe zadebiutowało w zeszłym roku.

Produkcja dostępna będzie tylko na pecety i ukaże się 28 lutego w cenie 59,90 złotych. Edycja pudełkowa ma być wersją rozszerzoną, figurować pod nazwą Necropolis: Brutal Edition i posiadać m.in. dodatkowego bohatera oraz kompletnie nową lokację w postaci Czarnego Lasu.

LEGO CITY: Tajny agent

Z kolei plany wydawnicze firmy Cenega wzbogaciły się o grę LEGO CITY: Tajny agent. Produkcja ukaże się wiosną 2017 roku w polskiej wersji językowej na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Za lokalizację odpowiada grupa QLOC S.A.

Operator numeru alarmowego z oficjalną datą premiery

Cenega wyda w naszym kraju również grę Operator numeru alarmowego (ang. 911 Operator) autorstwa warszawskiego studia Jutsu Games.

Produkcja zadebiutuje 24 lutego bieżącego roku w ramach serii Polskie Symulatory. Gra otrzyma lokalizację kinową (napisy).

Pozostałe wieści

Premiera Husk

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła gra Husk, czyli survival horror autorstwa zlokalizowanego w Bielsku-Białej studia UndeadScout, powstały przy współpracy z firmą IMGN.PRO.

Produkcja ukazała się wyłącznie na pecety i dostępna jest zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. W planach jest również port na konsolę PlayStation 4, ale na razie nie wiemy, kiedy możemy się go spodziewać.

Sniper: Ghost Warrior 3 – nowy zwiastun i szczegóły przepustki sezonowej

Firma CI Games opublikowała kolejny zwiastun Sniper: Ghost Warrior 3. Pokazano w nim kalibrację celownika, pozycjonowanie oraz znanego z wcześniejszych filmików drona.

Ponadto ogłoszono, że wszystkie osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe w wersji na komputery PC lub konsolę PlayStation 4, otrzymają w prezencie przepustkę sezonową do gry. Niestety, posiadacze Xboksów One dostaną za darmo jedynie kilka wybranych DLC, a za resztę będą musieli najprawdopodobniej zapłacić.

Twórcy ujawnili również, co obejmie season pass:

 1. Dwie kampanie dla pojedynczego gracza – The Escape of Lydia oraz The Sabotage;
 2. Dwie dodatkowe mapy multiplayer;
 3. Nowy pojazd terenowy;
 4. Dwa nowe modele broni – karabin snajperski McMillan TAC-338A oraz łuk kompozytowy.

Przypomnijmy, że gra ukaże się 4 kwietnia bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach.

Nilfgaard w Gwincie

Studio CD Projekt RED wprowadziło dzisiaj do wersji beta karcianki Gwint frakcję Nilfgaardu, a wraz z nią do gry trafiło 60 świeżych kart dla innych talii i kilka innych usprawnień.

Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z naszą zapowiedzią Nilfgaardu oraz przypominamy, że wciąż mamy do rozdania sporo kluczy do bety.

 1. Nowości w Gwincie – Nilfgaard nie bierze jeńców, a kampanie powstaną w oparciu o książki (zapowiedź)

Programuj - rusza nowa inicjatywa rządowa

Ruszyła kampania społeczna „Programuj”, zachęcająca do nauki tworzenia gier i oprogramowania, zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji i Rozwoju oraz Agencję Rozwoju Przemysłu i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przy akcji współpracuje także Warszawska Szkoła Filmowa i Fundacja Indie Games Polska.

W ramach kampanii uruchomiono stronę programuj.gov.pl, na której znajdują się pomocne informacje dla początkujących oraz dane na temat dofinansowań projektów gier i wydarzeń branżowych. Akcja odbywać się będzie głównie w sieci, ale przygotowano również kilka spotów telewizyjnych.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (30 stycznia – 3 lutego 2017)
 2. Gwint: Wiedźmińska gra karciana - rozdajemy klucze do bety
 3. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 4-5 lutego
 4. Premiera gry HITMAN: Kompletny pierwszy sezon
 5. Premiera Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 Road To Boruto
 6. Premiera Tales of Berseria