Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2017, 17:08

Psychonauts 2 znalazło wydawcę. Deweloperzy prezentują fragment rozgrywki

Gra Psychonauts 2 zostanie wydana przez szwedzką firmę Starbreeze, która zainwestowała w projekt 8 milionów dolarów. Przy okazji nawiązania tego układu deweloperzy, studio Double Fine, zaprezentowali fragment rozgrywki z wczesnej wersji produkcji.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych nadchodzących produkcji niezależnych, trójwymiarowa platformówka Psychonauts 2, właśnie otrzymała potężny zastrzyk gotówki. Projekt studia Double Fine wzięła pod swoje skrzydła firma Starbreeze. Szwedzki wydawca zainwestował w grę 8 milionów dolarów, co automatycznie uczyniło go zdecydowanie największym interesariuszem tego tytułu. Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku Double Fine otrzymało też ponad 3,8 miliona dolarów od graczy za pośrednictwem zbiórki w serwisie Fig.co.

Czy Psychonauts 2 okaże się dla Starbreeze udaną inwestycją? Pamiętajmy, że komercyjne fiasko pierwszej części niemal doprowadziło do bankructwa jej wydawcę, firmę Majesco Entertainment. - Psychonauts 2 znalazło wydawcę. Deweloperzy prezentują fragment rozgrywki - wiadomość - 2017-02-06
Czy Psychonauts 2 okaże się dla Starbreeze udaną inwestycją? Pamiętajmy, że komercyjne fiasko pierwszej części niemal doprowadziło do bankructwa jej wydawcę, firmę Majesco Entertainment.
Psychonauts 2 znalazło wydawcę. Deweloperzy prezentują fragment rozgrywki - ilustracja #2

Firma Starbreeze nie jest żadną potęgą na rynku wydawniczym: zajmuje się dystrybucją gier od niecałych dwóch lat. Oprócz Psychonauts 2 Szwedzi zainwestowali w dwa projekty studia Lion Game Lion – RAID: World War II oraz AntiSphere. Rozpoczęli również program wydawniczy dla pomniejszych gier niezależnych, a w najbliższym czasie chcą także spróbować swoich sił z technologią wirtualnej rzeczywistości.

Starbreeze otrzyma prawa do 85% przychodów ze sprzedaży Psychonauts 2 aż do momentu, w którym inwestycja firmy zwróci się w całości; będzie też dostawać 60% z dalszych zysków. Dla szwedzkiego wydawcy może się to okazać ryzykowną zagrywką, bo pierwsza część pomimo świetnych ocen w prasie okazała się komercyjną klęską. Ponadto prawa do marki zatrzyma studio Double Fine, a pierwsze zyski ze sprzedaży mają trafić do osób, które zdecydowały się zainwestować w grę jeszcze podczas zbiórki na Fig.co. Mimo to obie strony układu wydają się z niego zadowolone. „Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że możemy dodać do naszego planu wydawniczego współpracę z tak uznanym zespołem” - stwierdził prezes Starbreeze, Bo Andersson-Klint. Z kolei Tim Schafer, założyciel Double Fine, nazwał szwedzką firmę „perfekcyjnym partnerem” dla swojego studia.

Wraz z informacją o znalezieniu wydawcy deweloperzy zaprezentowali kilkuminutowy materiał (zobaczycie go powyżej), na którym pokazane zostały fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji gry. Co prawda to jedynie nagranie mające przedstawić kierunek artystyczny projektu, ale już teraz można zauważyć, że pod tym względem Psychonauts 2 zapowiada się naprawdę świetnie. Paleta barw jest bardzo szeroka, kolory są żywe, a całość posiada kreskówkowy styl, który idealnie tutaj pasuje. Dla fanów platformówek to może być jeden z najważniejszych powstających tytułów – choć będą musieli na niego poczekać aż do 2018 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Double Fine
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Starbreeze
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Psychonauts 2

Psychonauts 2