Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4PC
Okładka Psychonauts 2 (XONE)

Psychonauts 2

Trójwymiarowa gra platformowa, będąca kontynuacją wydanego w 2005 roku Psychonauts studia Double Fine Productions. Głównym bohaterem gry jest znany z pierwszej części telepata imieniem Raz, który specjalizuje się w wycieczkach do cudzych umysłów.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | humorystyczne | crowdfunding | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Okładka Psychonauts 2 (XONE)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psychonauts 2 to wydana na platformę PC, XONE i PS4 trójwymiarowa platformówka. Gra stanowi kontynuację Psychonauts z 2005 roku i opracował ją ten sam zespół co pierwowzór, czyli studio Double Fine.

Fabuła

Głównym bohaterem Psychonauts 2 jest ponownie znany z pierwszej części młody telepata imieniem Razputin (dla przyjaciół Raz), który specjalizuje się w wycieczkach do wnętrz cudzych umysłów. Po wydarzeniach z poprzedniej części zyskał on uznanie tytułowej organizacji skupiającej ludzi o talentach parapsychicznych i został zaproszony do jej centrali. Na miejscu odkrywa jednak, że grupa znajduje się w poważnych tarapatach i to na jego barki spada obowiązek jej uratowania.

Mechanika

Wydane na platformę PC, XONE i PS4 Psychonauts 2 to klasyczna trójwymiarowa platformówka. Akcję tradycyjnie obserwujemy więc z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a zabawa polega na eksplorowaniu świata, unikaniu pułapek, omijaniu przeszkód oraz walce z wrogami. Mapy są dużych rozmiarów i zostały gęsto zapełnione przedmiotami do zebrania oraz sekretami do odkrycia. Gra stawia głównie na aspekty zręcznościowe, ale nie zabrakło także wielu pomysłowych zagadek.

W kampanii większość czasu spędzimy eksplorując wnętrza ludzkich umysłów. Siedziba organizacji Psychonauts pełni rolę bazy, do której powracamy pomiędzy kolejnymi misjami. W trakcie zabawy Raz powoli gromadzi nowe umiejętności parapsychiczne i rozwija te już posiadane, co pozwala mu poradzić sobie z wcześniej niemożliwymi do pokonania wyzwaniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 352 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Psychonauts 2

12+

Psychonauts 2 z premierą w tym roku - twórcy potwierdzają
Psychonauts 2 z premierą w tym roku - twórcy potwierdzają

wiadomość9 kwietnia 2021

Brak informacji o grze Psychonauts 2 spowodował, że niektórzy fani martwią się jej losem. Tytuł jednak powstaje i ma się dobrze, a jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Tak przynajmniej twierdzą twórcy.

Psychonauts 2 bliskie ukończenia; nie będzie crunchu
Psychonauts 2 bliskie ukończenia; nie będzie crunchu

wiadomość28 grudnia 2020

Tim Schafer, założyciel studia Double Fine, ujawnił, że prace nad Psychonauts 2 zmierzają ku końcowi. Obiecał, że na ostatnim etapie produkcyjnym obejdzie się bez crunchu.

Jack Black śpiewa w trailerze Psychonauts 2
Jack Black śpiewa w trailerze Psychonauts 2

wiadomość23 lipca 2020

Zgodnie z zapowiedzią, podczas Xbox Games Showcase zobaczyliśmy nowe fragmenty rozgrywki z Psychonauts 2 od studia Double Fine Productions. Gra doczekała się trailera ze śpiewającym Jackiem Blackiem, ale niestety jej premiera została znowu przesunięta.

Psychonauts 2 - nowy gameplay na lipcowym Xbox 20/20
Psychonauts 2 - nowy gameplay na lipcowym Xbox 20/20

wiadomość10 maja 2020

Tim Schafer ze studia Double Fine poinformował, że w lipcu tego roku zobaczymy gameplay z trójwymiarowej platformówki Psychonauts 2. Materiał zostanie pokazany podczas prezentacji Inside Xbox 20/20.

Psychonauts 2 – premiera dopiero w 2020 roku
Psychonauts 2 – premiera dopiero w 2020 roku

wiadomość11 lipca 2019

Zespół Double Fine Productions ogłosił, że Psychonauts 2 zaliczy kolejny poślizg. Gra ukaże się dopiero w przyszłym roku. Autorzy zapewnili również, że przejęcie studia przez firmę Microsoft nie zmieniło planów wydania produkcji na PlayStation 4.

PC
PS4
XONE