Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4
Okładka Psychonauts 2 (XONE)

Psychonauts 2

Trójwymiarowa gra platformowa, będąca kontynuacją wydanego w 2005 roku Psychonauts studia Double Fine Productions. Głównym bohaterem gry jest znany z pierwszej części telepata imieniem Raz, który specjalizuje się w wycieczkach do cudzych umysłów.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | humorystyczne | crowdfunding | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Okładka Psychonauts 2 (XONE)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Psychonauts 2 to wydana na platformę PC, XONE i PS4 trójwymiarowa platformówka. Gra stanowi kontynuację Psychonauts z 2005 roku i opracował ją ten sam zespół co pierwowzór, czyli studio Double Fine.

Fabuła

Głównym bohaterem Psychonauts 2 jest ponownie znany z pierwszej części młody telepata imieniem Razputin (dla przyjaciół Raz), który specjalizuje się w wycieczkach do wnętrz cudzych umysłów. Po wydarzeniach z poprzedniej części zyskał on uznanie tytułowej organizacji skupiającej ludzi o talentach parapsychicznych i został zaproszony do jej centrali. Na miejscu odkrywa jednak, że grupa znajduje się w poważnych tarapatach i to na jego barki spada obowiązek jej uratowania.

Mechanika

Wydane na platformę PC, XONE i PS4 Psychonauts 2 to klasyczna trójwymiarowa platformówka. Akcję tradycyjnie obserwujemy więc z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a zabawa polega na eksplorowaniu świata, unikaniu pułapek, omijaniu przeszkód oraz walce z wrogami. Mapy są dużych rozmiarów i zostały gęsto zapełnione przedmiotami do zebrania oraz sekretami do odkrycia. Gra stawia głównie na aspekty zręcznościowe, ale nie zabrakło także wielu pomysłowych zagadek.

W kampanii większość czasu spędzimy eksplorując wnętrza ludzkich umysłów. Siedziba organizacji Psychonauts pełni rolę bazy, do której powracamy pomiędzy kolejnymi misjami. W trakcie zabawy Raz powoli gromadzi nowe umiejętności parapsychiczne i rozwija te już posiadane, co pozwala mu poradzić sobie z wcześniej niemożliwymi do pokonania wyzwaniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 311 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Psychonauts 2

12+

Jack Black śpiewa w trailerze Psychonauts 2
Jack Black śpiewa w trailerze Psychonauts 2

wiadomość23 lipca 2020

Zgodnie z zapowiedzią, podczas Xbox Games Showcase zobaczyliśmy nowe fragmenty rozgrywki z Psychonauts 2 od studia Double Fine Productions. Gra doczekała się trailera ze śpiewającym Jackiem Blackiem, ale niestety jej premiera została znowu przesunięta.

Psychonauts 2 - nowy gameplay na lipcowym Xbox 20/20
Psychonauts 2 - nowy gameplay na lipcowym Xbox 20/20

wiadomość10 maja 2020

Tim Schafer ze studia Double Fine poinformował, że w lipcu tego roku zobaczymy gameplay z trójwymiarowej platformówki Psychonauts 2. Materiał zostanie pokazany podczas prezentacji Inside Xbox 20/20.

Psychonauts 2 – premiera dopiero w 2020 roku
Psychonauts 2 – premiera dopiero w 2020 roku

wiadomość11 lipca 2019

Zespół Double Fine Productions ogłosił, że Psychonauts 2 zaliczy kolejny poślizg. Gra ukaże się dopiero w przyszłym roku. Autorzy zapewnili również, że przejęcie studia przez firmę Microsoft nie zmieniło planów wydania produkcji na PlayStation 4.

Double Fine częścią Xbox Game Studios; Psychonauts 2 z nowym zwiastunem
Double Fine częścią Xbox Game Studios; Psychonauts 2 z nowym zwiastunem

wiadomość9 czerwca 2019

Podczas konferencji Microsoftu na E3 2019 ogłoszono, że studio Double Fine Productions dołączyło do drużyny Xbox Game Studios. Z tej okazji zaprezentowano nowy zwiastun Psychonauts 2.

Psychonauts 2 – zwiastun i data premiery
Psychonauts 2 – zwiastun i data premiery

wiadomość7 grudnia 2018

Podczas gali The Game Awards 2018 zaprezentowano nowy trailer gry Psychonauts 2 od Double Fine i Starbreeze. Ujawniono także, że gra ukaże się w 2019 roku na PC i konsole.

PC
PS4
XONE