Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSPX360PS3WiiNDSPS2
Okładka LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (PC)

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures to kolejny tytuł od studia Traveller's Tales, które wcześniej uraczyło nas grami z serii LEGO Star Wars. Po przerobieniu historii Gwiezdnych Wojen przyszła pora na przygody najbardziej znanego archeologa w historii kina.

Akcji | TPP | LEGO | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | dwudziestolecie międzywojenne

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures to kolejny tytuł od studia Traveller's Tales, które wcześniej uraczyło nas grami z serii LEGO Star Wars. Po przerobieniu historii Gwiezdnych Wojen przyszła pora na przygody najbardziej znanego archeologa w historii kina. Rozgrywka w dużym stopniu przypomina to, co widzieliśmy w poprzednich produkcjach, osadzonych w realiach Star Wars.

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures to gra zręcznościowa. Najprościej porównać ją do platformówki, aczkolwiek zawarto w niej także elementy innych gatunków. Wcielamy się w rolę tytułowego bohatera i brniemy przez kolejne poziomy, rozprawiając się przy okazji z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Cały świat jest zbudowany ze słynnych, duńskich klocków, które przy okazji warto zbierać, rozbijając napotykane przedmioty. Nawiązano tu do trzech pierwszych filmów ze słynnym łowcą przygód w roli głównej: Poszukiwacze zaginionej Arki, Indiana Jones i Świątynia Zagłady oraz Indiana Jones i Ostatnia Krucjata. Fani bez problemu rozpoznają charakterystyczne miejsca i momenty, które oglądali na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na srebrnym ekranie. Nie zabrakło między innymi pamiętnej sceny, w której Indiana Jones uciekał przed wielką, toczącą się w jego stronę kulą.

Twórcy starali się, by gra w jak najlepszy sposób oddawała atmosferę filmów. Postać, którą sterujemy posiada oczywiście unikalny dla tytułowego bohatera arsenał broni, w tym kultowy bicz oraz pistolet. W tle przygrywa naturalnie znana wszystkim fanom muzyka, z charakterystycznym motywem przewodnim na czele. Choć postacie w grze nie potrafią mówić, to twórcy zawarli w scenkach przerywnikowych wiele komicznych gagów, do których przyzwyczaili nas już w serii LEGO Star Wars.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8,2 / 10 na podstawie 1921 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Klasyfikacja PEGI LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), Windows XP SP2/Vista

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures - recenzja gry

Recenzja 10 czerwca 2008, 11:17

Wszystkie lokacje, które odwiedzimy, są przemyślane i świetnie skonstruowane. Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że są lepsze niż te, które mieliśmy okazję zobaczyć w Gwiezdnych wojnach. W niemal każdej lokacji musimy rozwiązać jakąś zagadkę. Bardzo często trzeba korzystać z umiejętności różnych postaci: Indiana Jones użyje swego wysłużonego bicza, aby pokonywać szerokie przepaście, zdobywać niedostępne przedmioty czy przesuwać niektóre dźwignie. Postaci płci żeńskiej pochwalą się niezwykłą gibkością swych lego-nóżek i – wyskakując bardzo wysoko – dosięgną odległych półek skalnych. Niewielkie osóbki zręcznie wpełzną do wąskich przejść.

PC
X360
PS3
Wii
PS2
PSP
NDS