Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2009, 11:25

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Nowy LEGO Indiana Jones w produkcji plus trailer LEGO Rock Band

Przedstawiciele LucasArts oraz Traveller's Tales potwierdzili krążące od jakiegoś czasu plotki i oficjalnie poinformowali o pracach nad kolejną grą przedstawiającą przygody najpopularniejszego, męskiego archeologia, Indiany Jonesa. Produkcja nosząca nazwę LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues zaprezentuje nam wydarzenia znane zarówno z oryginalnej trylogii, jak i najnowszej części cyklu.

Przedstawiciele LucasArts oraz Traveller's Tales potwierdzili krążące od jakiegoś czasu plotki i oficjalnie poinformowali o pracach nad kolejną grą przedstawiającą przygody najpopularniejszego, męskiego archeologia, Indiany Jonesa. Produkcja nosząca nazwę LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues zaprezentuje nam wydarzenia znane zarówno z klasycznej, oryginalnej trylogii, jak i najnowszej części filmu - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki).

Nowy LEGO Indiana Jones w produkcji plus trailer LEGO Rock Band - ilustracja #1

Oczywiście, jeśli chodzi o przygody z trzech pierwszych filmów z Indym w roli głównej, nie będziemy mieli do czynienia z odgrzewanych kotletem, czyli nieco „podrasowaną” częścią pierwszą gry. Twórcy zapowiadają dodanie szeregu nowości, w tym zadań, poziomów (pamiętna scena pościgu po ulicach Szanghaju z Shortym za kierownicą) czy pojazdów, m.in. samolotów, łodzi czy wózków w kopalniach. Główny bohater również przejdzie metamorfozę – graficy dorzucili kilka nowych animacji postaci, a programiści stworzyli bardziej funkcjonalny bicz.

A to nie koniec niespodzianek – z pewnością dużą popularnością cieszyć się będzie edytor, który nie tylko pozwoli nam tworzyć własne przygody i dzielić się nimi z innymi graczami, ale także łączyć nasze wysiłki z istniejącymi już w grze poziomami, dodając w ten sposób kolejne godziny zabawy. Premierę gry zaplanowano na jesień tego roku.

Skoro już jesteśmy przy temacie gier zbudowanych w przenośni i dosłownie (prawie) z klocków Lego, w serwisie jeuxvideo pojawił się trailer LEGO Rock Band. Trzeba przyznać, iż klockowe otoczenia i ludziki podrygujące w rytm So What Pink, prezentują się całkiem przyjemnie.