Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 maja 2009

Zostań drugim Duke Nukem
Zostań drugim Duke Nukem

Jiker, 13 maja 2009, 19:20

9 maja na Twitterze zarządzanym przez Terry’ego Nagy, prezesa firmy Apogee Software, pojawiła się informacja o rychłym ujawnieniu pewnej ważnej informacji związanej z marką Duke Nukem. Dzisiaj dowiedzieliśmy o co tak naprawdę chodziło. Deweloper, zajmujący się aktualnie produkcją Duke Nukem Trilogy na konsole PSP i NDS, uruchomił serwis http://www.dukeisback.com/ - szuka na nim drugiego Duke'a.

Prace nad siódmą odsłoną Call of Duty już trwają

Jiker, 13 maja 2009, 18:30

Nie milkną spekulacje wokół kolejnej odsłony cyklu Call of Duty. Produkcja, którą zgodnie z tradycją ma się zajmować studio Treyarch (tworzy ono części oznaczane nieparzystymi numerami) jest już podobno we wstępnym etapie dewelopingu. Według zachodnich mediów świadczy o tym zaktualizowany profil LinkedIn pracownika firmy, Davida Kima.

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes na PC również po polsku!
Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes na PC również po polsku!

ziooleck, 13 maja 2009, 14:45

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Gwiezdnych Wojen. Raptem kilka dni temu potwierdzono prace nad grą Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes, a dziś wiemy już, że tytuł ten w przypadku edycji PC trafi do naszych sklepów w pełnej polskiej wersji językowej.

Aliens in the Attic – zapowiedziano grę na podstawie filmu
Aliens in the Attic – zapowiedziano grę na podstawie filmu

fsm, 13 maja 2009, 14:40

Gdy rzucicie kamieniem w grupę wszystkich nadchodzących przygodowych filmów dla młodszego widza możecie mieć pewność, że traficie w produkt, którego premierze towarzyszyć będzie gra. Nie inaczej jest z Aliens in the Attic.

Kolejny SingStar z polskimi hitami w drodze
Kolejny SingStar z polskimi hitami w drodze

fsm, 13 maja 2009, 12:40

Inżynier Mamoń dawno temu ujawnił publicznie starą prawdę – najbardziej lubimy te piosenki, które już znamy. A mieszkańcy nadwiślańskiej krainy powinni najbardziej znać i lubić polskie przeboje. Z takiego założenia wychodzi polski oddział Sony i zapowiada nową odsłonę gry SingStar z długą listą najbardziej znanych współczesnych polskich hitów.

3,3 miliona egzemplarzy Gran Turismo 5: Prologue sprzedane

Hed, 13 maja 2009, 12:39

Według informacji opublikowanej przez Polyphony Digital, gra Gran Turismo 5: Prologue, czyli próbka piątej odsłony znanej serii wyścigów, sprzedała się w ogromnym nakładzie 3,3 miliona egzemplarzy. Dzieło można traktować właściwie jako wczesną wersję demonstracyjną, zapowiadającą pełną produkcję. Powyższy wynik sugeruje, że na piątą część Gran Turismo czeka spora rzesza fanów na całym świecie.

100000 sztuk PlayStation 3 w Polsce [news uaktualniony]
100000 sztuk PlayStation 3 w Polsce [news uaktualniony]

fsm, 13 maja 2009, 12:10

Polski oddział Sony poinformował właśnie, że oficjalna sprzedaż najmocniejszej konsoli koncernu na naszym rynku zdołała przekroczyć bardzo ładną i okrągłą liczbę stu tysięcy sztuk. Oklaski!

The Beatles: Rock Band - wygląd gitary Paula McCartneya ujawniony
The Beatles: Rock Band - wygląd gitary Paula McCartneya ujawniony

Maciej Śliwiński, 13 maja 2009, 11:40

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu ujawniono wygląd dwóch replik gitar (Rickenbacker 325 oraz Gretsch Duo Jet wykorzystywanych przez Johna Lennona oraz George'a Harrisona), które będą sprzedawane osobno i nie zobaczymy ich w pakietach z grą The Beatles: Rock Band, studio Harmonix pokazało dziś wizerunek basowej gitary Hofner, używanej przez Sir Paula McCartneya.

See the Future zapowiada Fable III
See the Future zapowiada Fable III

Hed, 13 maja 2009, 11:20

Zakończenie wydanego wczoraj drugiego dodatku DLC do Fable II wyraźnie wskazuje, że możemy spodziewać się kontynuacji gry. Oczywiście mówił o tym niejasno sam Peter Molyneux i inni twórcy – według ich sugestii See the Future to swoisty zwiastun trzeciej odsłony. Rzeczywiście wskazuje na to finalna scena, ukazująca, jak sama nazwa wskazuje, przyszłość uniwersum stworzonego przez Lionhead.

EMPiK - Top Lista - tydzień 19 (13/05/09)

Przemysław Zamęcki, 13 maja 2009, 10:58

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 4 a 10 maja i zostały zebrane w 135 salonach sieci.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 maja 2009)

Jiker, 13 maja 2009, 10:40

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: drugie rozszerzenie do City of Heroes, nowa gra Hideo Kojimy, łatka do Dawn of War 2, amerykański debiut Battlestation: Pacific i inne. Zapraszamy do lektury.

Kolejna gra MMO Blizzarda przedstawi nowy świat
Kolejna gra MMO Blizzarda przedstawi nowy świat

Hed, 13 maja 2009, 09:52

W sieci pojawiło się potwierdzenie, że nieogłoszony jeszcze projekt MMO Blizzarda będzie opierał się na zupełnie nowym pomyśle, a nie którejś z bardzo znanych marek firmy. Od podstaw przygotowane zostaną: świat, stylistyka i mechanika rozgrywki. Informację podał przedstawiciel dewelopera na forum poświęconym World of Warcraft. Przypomniał on, że komentarz w sprawie został udzielony już wcześniej.

Nowe informacje o Thiefie 4
Nowe informacje o Thiefie 4

Hed, 13 maja 2009, 09:00

W sieci pojawiły się dwa wywiady z twórcami zapowiedzianego w poniedziałek Thiefa 4. Autorzy nie przedstawili w nich zbyt wielu konkretów, ale opowiedzieli o kilku pomysłach i podejściu do tego dzieła. Na razie nie wiadomo nawet, na jakie platformy gra się pojawi, bo dopiero wkracza w fazę właściwiej produkcji, a, jak mówi Stephane D'Astous z Eidos Montreal, sytuacja na rynku zmienia się szybko.

Kocie ruchy Alana Wake'a
Kocie ruchy Alana Wake'a

Jiker, 13 maja 2009, 08:59

Okazuje się, że jednym z powodów opóźnienia światowej premiery gry Alan Wake była chęć udoskonalenia systemu animacji, przede wszystkim tych klatek, które dotyczyły samego Alana. Z informacji podanych przez przedstawicieli fińskiego studia Remedy wynika, że firma nawiązała w tym celu współpracę z grupą Imagination Studios, specjalizującą się w realizacji tego typu zadań techniką motion-capture.

Powstanie gra na bazie sagi Pieśń Lodu i Ognia
Powstanie gra na bazie sagi Pieśń Lodu i Ognia

Maciej Śliwiński, 13 maja 2009, 08:30

Francuskie Cyanide Studios, znane między innymi z produkcji Blood Bowl czy darmowego Dungeon Party, ogłosiło wczoraj, że nabyło prawa do przeniesienia na komputerowe ekrany sagi fantasy Pieśń Ognia i Lodu, tworzonej przez George’a R. R. Martina.

Modern Warfare 2 z kooperacją i licznymi poprawkami
Modern Warfare 2 z kooperacją i licznymi poprawkami

Jiker, 13 maja 2009, 08:20

Ledwie przedwczoraj mogliście się zapoznać z krótkim zwiastunem nadciągającego trailera Modern Warfare 2, a już dzisiaj przekazujemy Wam pierwsze szczegóły zawarte w obszernym artykule na temat dzieła Infinity Ward, autorstwa jednego z redaktorów magazynu Game Informer.