Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2009, 12:10

100000 sztuk PlayStation 3 w Polsce [news uaktualniony]

Polski oddział Sony poinformował właśnie, że oficjalna sprzedaż najmocniejszej konsoli koncernu na naszym rynku zdołała przekroczyć bardzo ładną i okrągłą liczbę stu tysięcy sztuk. Oklaski!

Polski oddział Sony poinformował właśnie, że oficjalna sprzedaż najmocniejszej konsoli koncernu na naszym rynku zdołała przekroczyć bardzo ładną i okrągłą liczbę stu tysięcy sztuk. Oklaski!

Wynik ten stał się udziałem PS3 po 26 miesiącach od premiery konsoli na naszym rynku (ta odbyła się dokładnie 27 marca 2007 roku). Niniejszym polski rynek dodaje swój ułamek procenta do liczącego ponad 22 miliony szczęśliwych graczy królestwa PS3. „PlayStation 3 już na dobre zadomowiło się na polskim rynku” - powiedział Marcin Ziobrowski, Dyrektor Generalny w SCE Polska. „Rok 2009 zapowiada się naprawdę fascynująco dla obecnych i przyszłych posiadaczy PS3. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącymi premierami gier i silnym naciskiem na polską lokalizację, będziemy mieć sposobność, aby ogłosić jeszcze wiele dobrych wiadomości naszym użytkownikom. Gratulujemy wyboru i serdecznie dziękujemy tym 100 000 posiadaczy PS3 w naszym kraju!”

Multimedialny kombajn od Sony powoli, ale skutecznie zjednuje sobie nowych sprzymierzeńców i nie mamy wątpliwości, że tegoroczne premiery z pewnością mogą tej sytuacji tylko pomóc. Wszak na dniach zagramy w inFamous, a później szykują się premiery Uncharted 2, Heavy Rain czy (być może jeszcze w tym roku) Gran Turismo 5.

Uaktualnienie 1: Jak uściślił nam przedstawiciel polskiego udziału firmy Sony Computer Entertainment Polska podana liczba 100 tysięcy mówi o tym, że tyle egzemplarzy konsol PS3 trafiło do marketów i sieci sprzedaży, a nie do klientów indywidualnych.

Uaktualnienie 2: Przy okazji informacji o ilości sprzedanych konsol PS3 w Polsce, pani Agnieszka Pilichowska (Junior Product Manager z Sony Computer Entertainment Polska) zdradziła, że na Playstation Network Polacy utworzyli 70 tysięcy kont. Rzecz jasna przytłaczająca ich ilość przypada na posiadaczy PlayStation 3.

Uaktualnienie 3: Dzień po publikacji tej informacji polski oddział firmy Sony sprostował pewne zawarte w niej informacje. Szczegóły znajdziecie w wiadomości "Sprzedaż PlayStation 3 w Polsce – Sony wyjaśnia".

100000 sztuk PlayStation 3 w Polsce [news uaktualniony] - ilustracja #1
A czy Ty masz już swoje PS3?