Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka inFamous (PS3)

inFamous PS3

Rozgrywająca się w typowej współczesnej metropolii trzecioosobowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad obdarzonym nadnaturalnymi mocami bohaterem.

Akcji | TPP | sandbox | superbohaterowie | TPS | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka inFamous (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

26maja2009

27maja2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infamous to trójwymiarowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad osobą obdarzoną potężnymi mocami. W zależności od podjętych w trakcie zabawy decyzji, możemy wcielić się zarówno w postać zwalczającego przestępczość superbohatera, jak i typowego złoczyńcy, niszczącego wszystko, co stanie mu na drodze. Akcja Infamous rozgrywa się na obszarze typowej współczesnej metropolii, po której można się oczywiście dowolnie przemieszczać. Warto jednocześnie zauważyć, iż gra podejmuje zdecydowanie poważniejszą tematykę od poprzednich tytułów firmy Sucker Punch. Developer ten jest bowiem znany w głównej mierze dzięki serii zabawnych zręcznościówek, przedstawiających perypetie szopa o imieniu Sly. Infamous powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PS3.

Opisywany produkt obdarzony został oczywiście pełnoprawnym wątkiem fabularnym. Do rozegrania mamy kilkanaście głównych misji oraz cały szereg zadań pobocznych. Są one naturalnie nieobowiązkowe, ale ich wykonywanie wiąże się z możliwością otrzymania różnorakich bonusów. Podstawową atrakcją Infamous jest oczywiście możliwość dokonania wyboru między dobrem, a złem. Podjęcie ostatecznej decyzji nie wpływa jedynie na rozwój głównych misji, ale i na wygląd otoczenia. Na poczynania gracza reaguje bowiem cała metropolia. Tyczy się to zarówno zmiany liczby mieszkańców, jak i ich reakcji na podejmowane w trakcie rozgrywki decyzje.

Przygotowane przez producentów gry misje w zdecydowanej większości przypadków wymagają dotarcia w jakieś miejsce czy wyeliminowania napotykanych przeciwników. Wielu z nich również obdarzono nietypowymi umiejętnościami, przez co walki te stają się bardziej widowiskowe. Poza wykonywaniem głównych zadań możemy zająć się eksploracją okolicy. Gracz dysponuje tu dużą swobodą działania, mogąc w różny sposób reagować na mające miejsce w jego otoczeniu zdarzenia.

Sterowana postać sukcesywnie nabywa nowe umiejętności. Z ciekawszych mocy warto między innymi wymienić możliwość porażania wrogów prądem, czy korzystania z ataków z użyciem błyskawic. Oprawa wizualna gry prezentuje najwyższy poziom wykonania. W trakcie rozgrywki poruszamy się po ogromnej, tętniącej życiem metropolii. Zadbano również o ciekawe efekty ataków oraz doskonałą animację pojawiających się na ekranie postaci, ze szczególnym uwzględnieniem głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2903 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 296 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI inFamous

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
inFamous - recenzja gry
inFamous - recenzja gry

Recenzja 22 maja 2009, 15:32

Nie jest to oczywiście żaden powód do zmartwień – do wrogów naparza się bardzo miło, cała prądowa otoczka czyni starcia niebywale efektownymi, a do tego – nie tylko strzelaniem inFamous stoi. Jest on bowiem w równej mierze grą platformową. I to taką z ery post-assassin’s-kredowej.