Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 maja 2009

Bezimienny powraca! Planescape Torment ponownie w sprzedaży
Bezimienny powraca! Planescape Torment ponownie w sprzedaży

Łukasz Malik, 22 maja 2009, 16:15

Dzisiaj do serii eXtra Klasyka Gold, po wielu latach nieobecności na polskim rynku, trafiła jedna z najlepszych gier RPG wszech czasów – Planescape Torment.

Konkurs za konkursem – czyli co można wygrać na Gry-OnLine?
Konkurs za konkursem – czyli co można wygrać na Gry-OnLine?

Szymon Liebert, 22 maja 2009, 15:25

Nietrudno zauważyć, że na Gry-OnLine obrodziło w konkursy z nagrodami. Szybki rzut oka na lewy pasek naszej głównej strony pozwala namierzyć aż cztery tego typu przedsięwzięcia, z których jedno kończy się dzisiaj. Dlatego też postanowiliśmy zebrać w tej wiadomości informacje o wszystkich aktualnych konkursowych atrakcjach i ułatwić Wam zdobycie gier oraz innych, równie cennych nagród.

Poradnik: Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

Redakcja GRYOnline.pl, 22 maja 2009, 14:14

„Witam w poradniku do gry Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu. Tekst podzielony jest na kilka działów: kilka ogólnych wskazówek, opis dostępnych kompanów oraz zadań wiążących się bezpośrednio z nimi, dane dotyczące wszystkich walk na Arenie, opis zadań, krok po kroku, mapy wraz z opisem.”

Fuel w księdze rekordów Guinnessa
Fuel w księdze rekordów Guinnessa

Michał Zieliński, 22 maja 2009, 13:30

FUEL od początku zachwycał unikalnym podejściem do tematyki gier wyścigowych. Mimo stosunkowo niewielkiej ilości oryginalnych pomysłów (swoisty mix różnych tytułów), końcowy efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Co więcej, gra właśnie trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

Delta Force: Xtreme 2 w fazie Gold
Delta Force: Xtreme 2 w fazie Gold

Szymon Liebert, 22 maja 2009, 13:01

Delta Force: Xtreme 2, najnowsza propozycja studia Novalogic, weszła właśnie w fazę Gold, co znaczy, że już niedługo, bo dokładnie 26 maja, pojawi się na sklepowych półkach. Jakiś czas temu ogłaszaliśmy rozpoczęcie testów produktu, który chociaż może nie wygląda doskonale, to być może znajdzie uznanie miłośników strzelanek. Otrzymamy w nim 10 misji dla pojedynczego gracza i 40 map sieciowych.

Wieści ze świata (The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, inFamous, Team Fortress 2) 22/05/09

Piotr Doroń, 22 maja 2009, 12:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera dema inFamous i DLC do The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, premiera aktualizacji do Team Fortress 2, nowe studio deweloperskie założycieli Rockstar Games i inne. Zapraszamy do lektury.

Xbox Fun Day w wersji sportowej i czwarty konkurs dla fanów
Xbox Fun Day w wersji sportowej i czwarty konkurs dla fanów

Szymon Liebert, 22 maja 2009, 12:10

Tegoroczna impreza Xbox Fun Day będzie dość nietypowa. Oprócz wielu atrakcji skupiających się na grach i obecności czołowych przedstawicieli polskiej branży (np. wrocławskiego studia Techland), pojawią się również bardziej klasyczne rozrywki. Jako, że zlot fanów konsoli Microsoftu odbędzie się w centrum sportowym AZS Wilkasy, na miejscu zobaczymy wiele aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

Prezentacja multiplayer Battlefield: Bad Company 2
Prezentacja multiplayer Battlefield: Bad Company 2

Michał Zieliński, 22 maja 2009, 11:40

Battlefield: Bad Company wniósł powiew świeżości w skostniały gatunek gier wojennych. Pełna interakcja ze środowiskiem była tym, na co czekano od lat. Nie należy jednak zapominać, że seria ma swoje korzenie w sieciowej strzelaninie. Właśnie dlatego publikacja filmu ujawniającego ujawniającego fragmenty rozgrywki multiplayer Bad Company 2 stanowi konkretne wydarzenie dla fanów sagi.

GamePro ujawnia wygląd głównego bohatera BioShock 2
GamePro ujawnia wygląd głównego bohatera BioShock 2

Piotr Doroń, 22 maja 2009, 11:05

Z informacji przekazanych przez redakcję magazynu GamePro wynika, że w lipcowym numerze zawarty zostanie kilkustronicowy artykuł poświęcony grze BioShock 2. Za jego sprawą ujawnionych zostanie kilka nowych faktów na temat dzieła 2K Marin. Wydaje się jednak, że najważniejszy element całej publikacji został ujawniony już teraz. Jest nim oczywiście wygląd Big Daddy’ego, w którego wcieli się gracz.

Sony planuje uruchomić wirtualną bibliotekę gier i sklep muzyczny na PSP?
Sony planuje uruchomić wirtualną bibliotekę gier i sklep muzyczny na PSP?

Szymon Liebert, 22 maja 2009, 10:51

W ostatnim czasie pojawiły się dwie informacje odnośnie pomysłów koncernu Sony w związku z przenośną konsolą PSP. Wygląda na to, że firma rzeczywiście zamierza postawić na dystrybucję elektroniczną, ale nie tylko w przypadku zupełnie nowych gier. Pod uwagę brane są także takie rozwiązania, jak elektroniczna wypożyczalnia tytułów oraz możliwość kupowania i ściągania z sieci muzyki.

Nowe jednostki dla Empire: Total War
Nowe jednostki dla Empire: Total War

Michał Zieliński, 22 maja 2009, 10:20

Twórcy gier komputerowych często obiecują złote góry. Dotyczy to również usprawnień i dodatków, które mają ulepszać ich dzieła. Creative Assembly udowodniło jednak, że nie rzuca słów na wiatr. Niespełna miesiąc temu posiadacze Empire : Total War otrzymali całkiem pokaźną łatkę. Niedługo do grona dedykowanych grze usprawnień dołączy pakiet zupełnie nowych jednostek.

Najciekawsze okazje na weekend 23-24 maja

Filip Grabski, 22 maja 2009, 10:19

Przed Wami trzeci odcinek naszego „ofertowego” cyklu. Ponownie przeczesaliśmy oferty polskich i brytyjskich sklepów, by przedstawić Wam możliwie najciekawsze cenowo propozycje kupna gier bądź konsol. I jak to zwykle w przypadku promocji bywa – spieszcie się, bo okazje szybko się kończą.

Nowa gra Kojimy ciągle wielką niewiadomą - rozwiązanie przyniesie nowy numer Famitsu?
Nowa gra Kojimy ciągle wielką niewiadomą - rozwiązanie przyniesie nowy numer Famitsu?

Piotr Doroń, 22 maja 2009, 10:15

Zgodnie z zapowiedziami studio Kojima Productions dokonało kolejnej aktualizacji serwisu internetowego poświęconego następnej grze Hideo Kojimy, potencjalnie nowej odsłonie marki Metal Gear. Niestety, nie jest to równoznaczne z otrzymaniem jakichkolwiek odpowiedzi na pytania sprzed kilku dni. Prawdę mówiąc jest ich teraz więcej.

Heavy Rain – nowe informacje, zdjęcia i film [news uaktualniony]
Heavy Rain – nowe informacje, zdjęcia i film [news uaktualniony]

Szymon Liebert, 22 maja 2009, 09:54

Jeden z serwisów opublikował zapowiedź Heavy Rain okraszoną zdjęciami prezentującymi bezpośrednio rozgrywkę. W końcu możemy zobaczyć ambitną przygodówkę z nieco innej strony - pokazane materiały nie pochodzą bowiem z demonstracji, którą poznaliśmy w ubiegłym roku. Jednym z bohaterów tej produkcji, jak można wyczytać w nowym tekście, jest agent FBI wyposażony w zaawansowane gadżety.

Nowy teaser Modern Warfare 2

Szymon Liebert, 22 maja 2009, 08:38

W sieci pojawił się zapowiadany od kilku dni nowy materiał filmowy z Modern Warfare 2, czyli kolejnej odsłony serii Call of Duty. Króciutki zwiastun pokazuje jedynie kilka wyrwanych z kontekstu sytuacji i motywów, które zobaczymy w tej wielce oczekiwanej strzelance. Zapowiada się naprawdę ciekawie, bo jej twórcy wyraźnie stawiają na bardzo zróżnicowaną mechanikę zabawy i wiele różnych stylistyk.

Koncern Warner Bros. bliski przejęcia majątku Midway

Piotr Doroń, 22 maja 2009, 08:20

Przedstawiciele upadającego Midway poinformowali o złożeniu przez koncern Warner Bros. oferty zakupu części amerykańskiego majątku firmy oraz marki Mortal Kombat za 33 miliony dolarów. Potwierdzili tym samym plotki z końcówki zeszłego miesiąca, uzupełniając je o kilka dodatkowych szczegółów.