Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2009, 11:05

autor: Jiker

GamePro ujawnia wygląd głównego bohatera BioShock 2

Z informacji przekazanych przez redakcję magazynu GamePro wynika, że w lipcowym numerze zawarty zostanie kilkustronicowy artykuł poświęcony grze BioShock 2. Za jego sprawą ujawnionych zostanie kilka nowych faktów na temat dzieła 2K Marin. Wydaje się jednak, że najważniejszy element całej publikacji został ujawniony już teraz. Jest nim oczywiście wygląd Big Daddy’ego, w którego wcieli się gracz.

Z informacji przekazanych przez redakcję magazynu GamePro wynika, że w lipcowym numerze czasopisma zawarty zostanie kilkustronicowy artykuł poświęcony grze BioShock 2. Za jego sprawą ujawnionych zostanie kilka nowych faktów na temat dzieła 2K Marin. Wydaje się jednak, że najważniejszy element całej publikacji został ujawniony już teraz. Jest nim oczywiście wygląd Big Daddy’ego, w którego wcieli się gracz.

GamePro ujawnia wygląd głównego bohatera BioShock 2 - ilustracja #1

Big Daddy’ego możecie ujrzeć w pełnej krasie na powyższym zdjęciu, prezentującym okładkę lipcowego numeru GamePro. Trzeba przyznać, że prototyp różni się w pewnym stopniu od pozostałych Tatuśków znanych choćby z części pierwszej. W oczy rzuca się przede wszystkim inny kształt wizjera, a także dziwne urządzenie spoczywające na hełmie. Wszystko wskazuje na to, że jest nim kamera. Czy będziemy mogli coś przy jej pomocy nakręcić? Nie wiadomo. Autorzy artykułu w GamePro nie zawarli odpowiedzi w zapowiedzi numeru, a autor tekstu przyznał na łamach internetowego serwisu czasopisma, że nie podjął tego tematu, ponieważ zwyczajnie nie zwrócił uwagi na urządzenie.

Redakcja GamePro zapewnia, że w artykule zawartych zostało kilka istotnych i nowych informacji. Dotyczą one przede wszystkim systemu rozgrywki – autor opisuje m.in. nowe możliwości głównego bohatera, a także ujawnia strzępki fabuły. W tekście poruszony zostanie również temat plazmid, w tym tego, w jaki sposób można je jeszcze łączyć, oraz opcji rozgrywki wieloosobowej. Oprócz tego poznamy wielki sekret Big Daddy’ego. W chwili obecnej nie wiemy oczywiście, czego może on dotyczyć.

Najważniejsze jest jednak to, że redakcja GamePro zarzeka się – uwaga – iż głównym przeciwnikiem bohatera, w którego wcieli się gracz, nie będzie Duża Siostra, a ktoś zupełnie inny. Stawiamy, że chodzi tu o osobę o klasie Franka Fontaina, głównego złego, z którym stoczyliśmy ostateczną walkę w części pierwszej. Z wyrokami powinniśmy się jednak wstrzymać do momentu ujawnienia zawartości najnowszego wydania GamePro.

BioShock 2 zostanie wydany w październiku bieżącego roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputery osobiste. Produkcja opowiadać będzie historię mającą miejsce kilka lat po wydarzeniach z jedynki. Wcielimy się w niej w pierwszego, prototypowego Big Daddy’ego i podejmiemy próbę rozwikłania kolejnych zagadek, zalegając w podwodnym Rapture. Twórcy ze studia 2K Marin wprowadzą do swojej gry wiele innowacji. Zmianie ulegnie w pewnym stopniu mechanika rozgrywki, w trakcie podróży odwiedzimy m.in. dno oceanu zlokalizowane wokół miasta, a fani zmagań sieciowych uzyskają dostęp do trybu wieloosobowego. Waszej uwadze polecamy zapoznanie się z kilkoma filmami z rozgrywki. Jeden z nich przeanalizowała dla Was ekipa TVgry.pl w ramach jednego z odcinków cyklu Gramy!