Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2009

Poradnik: Tajne akta 2: Puritas Cordis

Redakcja GRYOnline.pl, 12 maja 2009, 17:41

„Świat nawiedza seria niespodziewanych katastrof naturalnych. Zaniepokojeni przywódcy państw, naukowcy i politycy zmierzają do Nowego Jorku, gdzie w tej sprawie ma zebrać się Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wśród nich jest również Wladimir Kalenkow – ojciec znanej nam skądinąd Niny. "

Kontrowersje wokół japońskiego „symulatora gwałtu”
Kontrowersje wokół japońskiego „symulatora gwałtu”

Hed, 12 maja 2009, 15:15

W sieci pojawiły się komentarze dotyczące niezwykle kontrowersyjnej produkcji japońskiego dewelopera Illusion. Słynąca z gier dla dorosłych firma wyprodukowała w 2006 roku tytuł Rapelay, w którym, jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w gwałciciela, mającego za zadanie napastować kilka kobiet i, jak podają opisy fabuły, zmuszać je do aborcji. Pomysł spotkał się z ostrą krytyką na Zachodzie.

Nowe gry z City Interactive na targach E3
Nowe gry z City Interactive na targach E3

fsm, 12 maja 2009, 13:26

Jedna z największych polskich firm działających w branży gier komputerowych ogłosiła dzisiaj, że dołączy do długiej listy wystawców na czerwcowych targach Electronic Entertainment Expo w Los Angeles.

Windows 7 w sklepach pod koniec roku

Hed, 12 maja 2009, 12:07

Firma Microsoft ogłosiła, że najnowszy system operacyjny, czyli Windows 7, będzie dostępny pod koniec tego roku (w okresie świątecznym). Niedawno informowaliśmy o prawdopodobnie ostatecznej wersji testowej tego oprogramowania, która aktualnie jest dostępna za darmo dla wszystkich. Oprócz tego warto wspomnieć o wypuszczonym zestawie uaktualnień Service Pack 2 (w wersji angielskiej) do Visty.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2009)

Jiker, 12 maja 2009, 12:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Modern Warfare 2 w Game Informer, wielka aktualizacja Far Cry 2, The Beatles: Rock Band na E3, cztery miliony Cooking Mama, nowa gra z cyklu Tony Hawk już 15 maja i inne. Zapraszamy do lektury.

Red Steel 2 będzie wymagać Wii MotionPlus
Red Steel 2 będzie wymagać Wii MotionPlus

fsm, 12 maja 2009, 11:33

Potwierdzona została informacja, jakoby sequel gry, która miała na starcie sprzedać miliony Nintendo Wii, czyli Red Steel 2, wymagał posiadania nakładki MotionPlus do zabawy. Krótko mówiąc – nie masz, nie zagrasz.

19 maja dowiemy się, co wyjdzie z połączenia Robot Chicken i Spore
19 maja dowiemy się, co wyjdzie z połączenia Robot Chicken i Spore

Hed, 12 maja 2009, 10:46

Według jednej ze stron oficjalnego serwisu na temat Spore już 19 maja tego roku dowiemy się, co wyjdzie z połączenia tej gry ze znanym serialem komediowym Robot Chicken. Na razie całość jest dość tajemnicza, ale prawdopodobnie można spodziewać się specjalnego odcinka poświęconego właśnie ostatniej produkcji studia Maxis. Zapewne twórcy zaserwują porcję specyficznego poczucia humoru.

Producent filmowy Jerry Bruckheimer otwiera studio produkujące gry
Producent filmowy Jerry Bruckheimer otwiera studio produkujące gry

fsm, 12 maja 2009, 10:41

Co mają ze sobą wspólnego filmy Gliniarz z Beverly Hills, Top Gun, Twierdza, Armageddon czy Piraci z Karaibów? Wszystkie produkował Jerry Bruckheimer, wszystkie odniosły sukces i zarobiły mnóstwo pieniędzy. Co będą miały z tym wszystkim wspólnego gry z logo Jerry Bruckheimer Games Inc.? Najprawdopodobniej to samo.

PES 2010 - pierwszy screen i masywna poprawa grafiki
PES 2010 - pierwszy screen i masywna poprawa grafiki

ziooleck, 12 maja 2009, 10:15

Konami już kilka lat temu przyjęło cykliczny plan wydawniczy PES. Być może przez to zaciera się różnica w grafice kolejnych odsłon serii, ale jest to wyłącznie złudne wrażenie. Fakt corocznej poprawy video doskonale widać na pierwszym opublikowanym screenie z Pro Evolution Soccer 2010.

Pearl Jam zaangażowane w nowy projekt Rock Band
Pearl Jam zaangażowane w nowy projekt Rock Band

Jiker, 12 maja 2009, 10:10

Zespół Pearl Jam zdecydował się na kontynuowanie współpracy z firmami Harmonix i MTV. Opublikowanie pełnego albumu Ten nie będzie zatem jedynym jej przejawem. W przyszłości posiadacze Rock Band uzyskają również możliwość zaopatrzenia się w zestaw koncertowych utworów jednej z najdłużej działających ekip grunge’owych w historii.

Amerykańska data premiery Street Fightera IV na PC potwierdzona
Amerykańska data premiery Street Fightera IV na PC potwierdzona

Hed, 12 maja 2009, 09:49

Street Fighter IV na komputery osobiste trafi do amerykańskich sklepów już 7 lipca tego roku, o czym poinformował jakiś czas temu Christian Svensson z Capcomu. Taka data premiery pojawiła się już wcześniej w kontekście edycji kolekcjonerskiej, która będzie rozprowadzana z dodatkowym, specjalnym kontrolerem. Grę będzie można kupić również w dystrybucji elektronicznej.

Dzisiaj debiutuje na rynku drugi dodatek do Fable II
Dzisiaj debiutuje na rynku drugi dodatek do Fable II

Jiker, 12 maja 2009, 09:05

Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Rynku Xbox Live zadebiutuje See the Future, drugi DLC do cRPG Fable II. Dzieło autorstwa Petera Molynuex oraz jego ekipy Lionhead Studios opowie nam dalszą historię fantastycznego Albionu.

Take-Two wyjaśnia kwestię praw do Duke Nukem Forever
Take-Two wyjaśnia kwestię praw do Duke Nukem Forever

Hed, 12 maja 2009, 08:54

O problemach Duke Nukem Forever pisaliśmy sporo. Kilka dni temu zamknięto studio 3D Realms zajmujące się grą od wielu lat. Chociaż z publikowanych nieznanych wcześniej materiałów wynika, że tytuł rzeczywiście był w zaawansowanej fazie produkcji, to nie znamy jego przyszłości. Tymczasem prawa do wydania dzieła posiada Take-Two. Poznaliśmy szczegóły współpracy między wymienionymi firmami.