Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2009, 09:05

autor: Jiker

Dzisiaj debiutuje na rynku drugi dodatek do Fable II

Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Rynku Xbox Live zadebiutuje See the Future, drugi DLC do cRPG Fable II. Dzieło autorstwa Petera Molynuex oraz jego ekipy Lionhead Studios opowie nam dalszą historię fantastycznego Albionu.

Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Rynku Xbox Live zadebiutuje See the Future, drugi DLC do cRPG Fable II. Dzieło autorstwa Petera Molynuex oraz jego ekipy Lionhead Studios opowie nam dalszą historię fantastycznego Albionu. Wiele osób wierzy również w to, że dzięki dodatkowi poznamy fakty, które przybliżą nas do trzeciej odsłony cyklu. Przy okazji uzyskamy dostęp do nowych zadań, bohaterów i wrogów.

Dzisiaj debiutuje na rynku drugi dodatek do Fable II - ilustracja #1

Cena See the Future ustalona została na poziomie 560 punktów MS. Oprócz nowych wątków fabularnych i zadań, rozszerzenie zaoferuje nam kilka bardziej tradycyjnych dodatków. Będą wśród nich trzy rasy psów (dalmatyńczyk, bloodhound, husky), niedostępne wcześniej postacie, przeciwnicy, broń, przedmioty specjalne oraz elementy ubioru. Dla łowców Achievementów autorzy opracowali zestaw kilkunastu nowych Osiągnięć. Przy okazji pragniemy poinformować, że dzisiaj kończy się okres, w którym posiadacze srebrnego konta Xbox Live mogli testować obecną w Fable II kooperację zupełnie za darmo.

W See the Future będziemy mogli dokonać wyboru pomiędzy dwoma ścieżkami – dobrą i złą. Druga wiązać się będzie z doprowadzeniem Albionu do ostatecznego upadku. O wiele bardziej opłacalne ma być jednak ochronienie krainy przed zagładą. Rolę nagrody pełnić ma specjalny quest, prezentujący wizję przyszłości Albionu. Za jego sprawą gracz uzyska dostęp do legendarnych artefaktów oraz wyjątkowych zadań, pozna nowych bohaterów i zmierzy się z okrutnymi potworami. Wielu graczy ciągle wierzy, że idea ta posłuży przedstawieniu formy, jaka nadana zostanie trzeciej odsłonie cyklu Fable. Twórcy dotąd nie potwierdzili tych domysłów.

Wszystko wskazuje na to, że See the Future jest mimo wszystko dodatkiem nieco mniej obszernym niż wydany 13 stycznia Knothole Island. Twórcy zapewniają jednak, że będzie spójniejszy fabularnie i przede wszystkim ciekawszy. Trzymamy ich za słowo, odliczając ostatnie minuty do jego premiery.

Na koniec pragniemy przypomnieć, że na drugie rozszerzenie do Fable II czeka wielu spragnionych fanów. Z informacji sprzed niemal dwóch miesięcy wynika, że grę od października 2008 roku nabyło aż 2,6 miliona osób. Najnowsze dzieło słynnego Petera Molyneux zdobyło uznanie również wśród krytyków i członków jury wielu światowych konkursów na najlepsze gry ubiegłego roku. W odniesieniu sukcesu nie przeszkodziło produkcji nawet to, że wiele osób zarzucało jej prostotę i nadmierne ukłony w kierunku graczy casualowych.