Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2009, 09:05

autor: Jiker

Będzie kolejne DLC do Fable 2

Okazuje się, że wyspa Knothole nie będzie jedynym DLC do Fable 2, najnowszego cRPG autorstwa Petera Molyneux i jego Lionhead Games. Twórcy gry poinformowali, że prace nad kolejnym dodatkiem są już całkiem zaawansowane. Pierwsze szczegóły na jego temat poznamy w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Okazuje się, że kosztująca 10 dolarów wyspa Knothole nie będzie jedynym DLC do Fable 2, najnowszego cRPG autorstwa Petera Molyneux i jego Lionhead Games. Twórcy gry poinformowali, że prace nad kolejnym dodatkiem są już całkiem zaawansowane. Pierwsze szczegóły na jego temat poznamy w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Będzie kolejne DLC do Fable 2 - ilustracja #1

Fable 2 – screenshot z DLC Knothole Island.

Nie są to jedyne informacje w temacie Fable 2. Jak się bowiem dowiedzieliśmy, historia osadzona w świecie fantastycznego Albionu znalazła 2,6 miliona nabywców, stając się tym samym jedną z najlepiej sprzedających się produkcji z gatunku cRPG dostępnych na konsolę Xbox 360. W obliczu tak rewelacyjnych informacji wiadomość o rozpoczęciu produkcji trzeciej odsłony serii (sugerują to przedwczorajsze plotki) jest najprawdopodobniej tylko kwestią czasu. Wszak nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka – nawet gdy na co dzień kopie się ją w tyłek.

Przy okazji opublikowane zostały także dane na temat Osiągnięć. Otóż, gracze z całego świata zdobyli w sumie już 66 milionów Achievementów. Najłatwiejszym Osiągnięciem okazuje się The Whippersnapper, które uzyskało 2,8 miliona osób (jest to możliwe w związku z faktem, że na jedną konsolę przypada często kilka kont, pod uwagę należy też wziąć rynek gier używanych), z kolei najtrudniejszym Achievementem wydaje się być The Dollcatcher. Zdołało go zdobyć jedynie 61,037 osób.

Przypominamy, że Fable 2 zostało wydane pod koniec października ubiegłego roku. Produkcja zdobyła wielu fanów, a krytycy i branżowe media przyznały jej bardzo wysokie noty (według serwisu Metacritic.com jest to obecnie średnia na poziomie 89%). Dzieło Petera Molyneux zdobyło również wiele prestiżowych nagród. Czy zasłużenie? To już temat na inną rozmowę.