Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2009, 10:55

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Plotki o Fable III w sieci

W Internecie pojawiła się plotka o pracach nad trzecią częścią rewelacyjnej gry z gatunku cRPG – Fable. Wszystkiemu winien jest coraz popularniejszy w branży gier wideo serwis Twitter.com

W Internecie pojawiła się plotka o pracach nad trzecią częścią rewelacyjnej gry z gatunku cRPG – Fable. Wszystkiemu winien jest coraz popularniejszy serwis Twitter.com

Plotki o Fable III w sieci - ilustracja #1

Dobranoc wszystkim. Poproszono mnie o podkładanie głosu przy produkcji Fable 3 ” – taką krótką notkę zostawił na „ćwierkaczu” Jonathan Ross, prezenter radiowy oraz gwiazda brytyjskiej telewizji BBC, w której prowadzi talk show. Na razie nie wiadomo jednak, czy jego słowa są prawdą – ani LionHead Studios, producent gry, ani jej wydawca, Microsoft, nie zająknęły się do tej pory słowem na temat trzeciej części Fable.

Warto wziąć pod uwagę, że wpis na Twitterze pojawił się po gali rozdania nagród BAFTA, gdzie autor wpisu zapewne spotkał się z Peterem Molyneux. Fakt ten dość pozytywnie wpływa na wiarygodność tej informacji. W sieci trwają jednak spekulacje, że wypowiedź Rossa dotyczyła po prostu kolejnego dodatku do drugiej części gry.

Sam Twitter coraz częściej jest wykorzystywany przed twórców gier i osoby z branży do komentowania i zapowiadania nowości i niektórych tytułów gier. Popularny serwis jako główne źródło komunikacji z fanami wybrało między innymi id Software, publikując na nim krótkie notki dotyczące prac nad poprawianiem błędów otwartej bety Quake Live.