Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Quake Live (PC)

Quake Live PC

Przygotowana przez twórców ze studia id Software darmowa odsłona popularnej serii strzelanin FPS, stanowiąca zmodyfikowaną wersję trzeciej części Quake’a wraz z dodatkiem Team Arena.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Quake Live (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lutego2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Quake Live jest dynamiczną strzelaniną przeznaczoną do potyczek wieloosobowych, w której wydarzenia obserwowane są z perspektywy pierwszej osoby. Całość w największym stopniu nawiązuje do trzeciej części Quake’a, opatrzonej podtytułem Arena. Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje między innymi klasyczny Deathmatch, a same walki rozgrywane są m.in. na znanych miłośnikom serii mapach.

Opisywany produkt przygotowany został z myślą o graczach o bardzo różnym stopniu zaawansowania. Podstawowym elementem odróżniającym Live od trzeciej odsłony serii Quake jest zwiększenie znaczenia rozwiązań o charakterze społecznościowym. Oznacza to przede wszystkim pełne wsparcie ze strony producenta w postaci specjalnie przygotowanego serwisu internetowego. Zadbano tu między innymi o opcje umożliwiające tworzenie własnych list przyjaciół, czy mechanizmów służących wzajemnej komunikacji. Odrębną kategorię stanowią statystyki, dzięki którym możliwe staje się śledzenie swoich bieżących poczynań. Quake Live kładzie także duży nacisk na możliwość uczestniczenia w turniejach, w których do zdobycia są cenne nagrody.

Głównym atutem projektu Quake Live jest to, iż gra oferowana jest bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat. Zamiast tego gracz zmuszany jest do oglądania reklam, za implementację których odpowiedzialna jest firma IGA Worldwide. Jest to jedna z największych agencji zajmujących się tematyką reklam wewnątrzgrowych. Oprawa wizualna Quake Live prezentuje zbliżony poziom do Areny, co przekłada się na niewygórowane wymagania sprzętowe produktu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 415 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Quake Live

16+

Wymagania sprzętowe Quake Live

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Quake Live - przedpremierowy test
Quake Live - przedpremierowy test

Przed premierą 29 stycznia 2009, 10:42

Wszystkich map jest 42. Na niektórych z nich dokonano niewielkich zmian. Przeważnie są to zamiany itemów i broni w kluczowych miejscach, ale są też modyfikacje platform, jump padów oraz tekstur na ścianach, podłogach i tym podobnych. Nie ma sensu ich wymieniać. Wystarczy jedynie wspomnieć, że większość zmian jest sensowna, dzięki czemu areny są bardziej grywalne. Obecnie na forum bety toczą się ciekawe dyskusje na ten temat i trzeba przyznać, że producenci biorą sobie do serca co bardziej interesujące propozycje. Na wszystkich mapach znajdziemy wbudowane w tekstury duże bannery reklamowe, przeważnie dwa, trzy na każdej mapie. I tak naprawdę ten najbardziej kontrowersyjny pomysł producenta wcale nie przeszkadza w grze, a to dlatego, że nie ma czasu na wpatrywanie się w reklamy. Zresztą w trwającej obecnie becie na każdym bannerze widnieje jedynie logo Quake Live. Przypuszczam jednak, że nie będzie miejsca na reklamy, które pod względem kolorystyki znacząco różniłyby się od tekstur i ogólnego wyglądu map.