Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Quake Live (PC)
OkładkaQuake Live (PC)

Quake Live PC

Przygotowana przez twórców ze studia id Software darmowa odsłona popularnej serii strzelanin FPS, stanowiąca zmodyfikowaną wersję trzeciej części Quake’a wraz z dodatkiem Team Arena.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Quake Live Premiera PC

24lutego2009

producent: id Software wydawca: id Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Quake Live jest dynamiczną strzelaniną przeznaczoną do potyczek wieloosobowych, w której wydarzenia obserwowane są z perspektywy pierwszej osoby. Całość w największym stopniu nawiązuje do trzeciej części Quake’a, opatrzonej podtytułem Arena. Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje między innymi klasyczny Deathmatch, a same walki rozgrywane są m.in. na znanych miłośnikom serii mapach.

Opisywany produkt przygotowany został z myślą o graczach o bardzo różnym stopniu zaawansowania. Podstawowym elementem odróżniającym Live od trzeciej odsłony serii Quake jest zwiększenie znaczenia rozwiązań o charakterze społecznościowym. Oznacza to przede wszystkim pełne wsparcie ze strony producenta w postaci specjalnie przygotowanego serwisu internetowego. Zadbano tu między innymi o opcje umożliwiające tworzenie własnych list przyjaciół, czy mechanizmów służących wzajemnej komunikacji. Odrębną kategorię stanowią statystyki, dzięki którym możliwe staje się śledzenie swoich bieżących poczynań. Quake Live kładzie także duży nacisk na możliwość uczestniczenia w turniejach, w których do zdobycia są cenne nagrody.

Głównym atutem projektu Quake Live jest to, iż gra oferowana jest bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat. Zamiast tego gracz zmuszany jest do oglądania reklam, za implementację których odpowiedzialna jest firma IGA Worldwide. Jest to jedna z największych agencji zajmujących się tematyką reklam wewnątrzgrowych. Oprawa wizualna Quake Live prezentuje zbliżony poziom do Areny, co przekłada się na niewygórowane wymagania sprzętowe produktu.

Ostatnia modyfikacja 18 września 2015

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 455 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Quake Live: 16+

Quake Live Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista