Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2013, 11:35

autor: Marcin Skierski

Wieści ze świata (Call of Duty: Ghosts, Quake Live, RIFT) 8/11/13

Dziś piszemy m.in. o weekendzie z podwójnym doświadczeniem w strzelaninie Call of Duty: Ghosts, samodzielnej wersji gry Quake Live, rosnącej popularności RIFT, a także premierze dodatku Age of Empires II HD: The Forgotten. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Urban Trial Freestyle

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Urban Trial Freestyle. Dzieło studia Tate Interactive możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 6,99 euro (ok. 29 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Call of Duty: Ghosts

Dzisiaj o godzinie 19:00 rozpoczyna się weekend z podwójnym doświadczeniem w grze Call of Duty: Ghosts. Do 11 listopada (godzina 19:00) posiadacze tego tytułu w wersji na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 lub Wii U będą zdobywali w trybie multiplayer dwa razy więcej punktów doświadczenia niż zwykle.

Bugbear Entertainment

Studio Bugbear Entertainment udostępniło za darmo prototyp gry wyścigowej, nad którym pracowano kilkanaście lat temu. Informacja o możliwości pobrania tego niedokończonego dzieła pojawiła się na kickstarterowej stronie produkcji Next Car Game. Twórcy zastrzegają jednak, że prototyp nie jest żadną prezentacją technologii użytej w Next Car Game.

Sins of a Solar Empire: Rebellion

Przedwczoraj w ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawił się dodatek DLC Stellar Phenomena do gry Sins of a Solar Empire: Rebellion. Rozszerzenie wprowadza do rozgrywki sześć anomalii kosmicznych i jedenaście losowych wydarzeń (tzw. random events). DLC kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł).

RIFT

Studio Trion Worlds ujawniło, że gra RIFT zyskała ponad 200 tysięcy graczy po tym jak pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. W czerwcu bieżącego roku tytuł przeszedł na darmowy model free to play, ale dopiero kilkanaście dni temu trafił do oferty Steama.

Quake Live

Studio id Software ogłosiło na oficjalnym forum dyskusyjnym, że przed końcem bieżącego roku strzelanina Quake Live opuści środowisko przeglądarek internetowych i stanie się pełnoprawną, samodzielną produkcją. Gracze będą mogli za darmo pobrać klienta gry i zainstalować ją na dysku swojego komputera. To pozwoli uruchamiać Quake Live bez użycia przeglądarki internetowej. Zmiana nie wpłynie negatywnie na dotychczasowych użytkowników, gdyż wszelkie statystyki zostaną przeniesione do samodzielnej wersji gry.

Total War: Rome II

Studio Creative Assembly potwierdziło, że gra strategiczna Total War: Rome II na początku 2014 roku otrzyma wsparcie dla systemu operacyjnego SteamOS. Oprócz tego tytuł ma również obsługiwać kontroler Steam oraz tryb Big Picture. Dokładne daty wprowadzenia tych usprawnień nie są jeszcze znane.

Ryse: Son of Rome

Michael Smart ze studia Crytek potwierdził serwisowi Digital Spy, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, tryb Challenge Editor nie pojawi się w grze Ryse: Son of Rome w dniu jej premiery. Challenge Editor miał pozwalać graczom na tworzenie własnych playlist map w rozgrywkach sieciowych. Powód absencji tego trybu nie jest znany – wiadomo tylko, że deweloper w tej chwili zastanawia się nad terminem udostępnienia darmowej aktualizacji.

Age of Empires II HD: The Forgotten

Wczoraj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutował dodatek Age of Empires II HD: The Forgotten. Początkowo projekt istniał jako fanowska modyfikacja, ale ostatecznie przeobrażono go w płatne DLC. Za stworzenie dodatku odpowiadają autorzy moda oraz studio SkyBox Labs z siedzibą w Vancouver. Rozszerzenie kosztuje 8,99 euro (ok. 38 zł) i wymaga podstawowej wersji Age of Empires II HD do działania.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Madden NFL 25

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. DriveClub – BMW trailer
  2. Forza Motorsport 5 – zwiastun na premierę
  3. Ryse: Son of Rome – omówienie system walki (PL)
  4. NBA Live 14 – dziennik dewelopera (PL)
  5. Deadfall Adventures – Sahara - trailer