Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWiiUPS3PS4XONEX360
Okładka Call of Duty: Ghosts (PC)
OkładkaCall of Duty: Ghosts (PC)

Call of Duty: Ghosts

Gra akcji będąca dziesiątą odsłoną przebojowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS) Call of Duty. Tytuł wyprodukowany został przez należące do koncernu Activision studio Infinity Ward we współpracy z ekipą deweloperską Raven Software.

Akcji | FPP | postapokalipsa | FPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Ghosts Premiera

5lis2013

PC X360 PS3 WiiU PS4

15lis2013

XONE

Call of Duty: Ghosts jest dziesiątą grą z bestsellerowej serii pierwszoosobowych strzelanin (FPS), rozwijanej od 2003 roku przez koncern Activision. Tytuł wyprodukowany został przez autorów cyklu – studio Infinity Ward i zgodnie z intencjami ekipy deweloperskiej stanowi początek nowego rozdziału w historii marki.

Za warstwę fabularną gry odpowiada Stephen Gaghan, scenarzysta takich filmów jak Traffic, Regulamin Zabijania czy Syriana. Akcja ukazuje wizję niedalekiej przyszłości. Na skutek wojny z Federacją Krajów Ameryki Południowej Stany Zjednoczone utraciły dominującą pozycję na świecie. W kampanii głównej gracz wciela się w rolę członka elitarnej jednostki wojskowej nazywanej Ghosts. Jak przystało na oddział do zadań specjalnych, „duchy” wykonują najbardziej niebezpieczne misje, często również głęboko na terytorium wroga.

Call of Duty: Ghosts stanowi próbę połączenia elementów rozgrywki doskonale znanych fanom cyklu z zupełnie nowymi rozwiązaniami. Twórcy pozostali wierni m.in. obfitującej w widowiskowe sceny akcji kampanii głównej. Jedną z ciekawszych innowacji jest natomiast obecność w oddziale wyszkolonego psa, który okazuje się nie tylko doskonałą bronią do zabijania, ale potrafi również odwrócić uwagę wrogów, wywołać efekt paniki czy niepostrzeżenie rozpoznać teren (dzięki niesionej kamerze).

W trakcie prac nad grą dużą uwagę skupiono na zabawie wieloosobowej. W trybie multiplayer gracze mogą w dużym stopniu zindywidualizować wygląd swoich bohaterów, dobierając nie tylko elementy uzbrojenia, ale także wojskowej garderoby (rękawice, paski, kamizelki itp.). Na uwagę zasługują także zupełnie nowe rodzaje map z otoczeniem wrażliwym na destrukcję oraz dynamicznymi wydarzeniami generowanymi na skutek działań graczy i zmieniających wygląd lokacji.

W grze pojawiły się także nowe tryby zabawy sieciowej (Cranked, Search & Rescue, Squad, Extinction), zmieniony system perków wpływający na osiągnięcia na polu walki czy pakiety wsparcia, znane już z Modern Warfare 3.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 5756 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 2385 głosów czytelników.

Call of Duty: Ghosts cena w dniu premiery: 134,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Ghosts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Call of Duty: Ghosts Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza)
  • 40 GB HDD
  • Windows 7/8
X360
PS3
PC
XONE
PS4
WiiU