Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2014, 10:34

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Call of Duty: Ghosts – DLC Nemesis ukaże się w przyszłym tygodniu

W najbliższy wtorek użytkownicy konsol z rodziny Xbox będą mogli zagrać w Call of Duty: Ghosts – Nemesis, będące ostatnim pakietem DLC do zeszłorocznego FPS-a od Infinity Ward. Dodatek wprowadzi cztery nowe mapy oraz ostatni rozdział kooperacyjnej mini-kampanii Extinction.

Zawartość Call of Duty: Ghosts – Nemesis nie zaskakuje - Call of Duty: Ghosts – Nemesis – ostatnie DLC ukaże się w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2014-08-01
Zawartość Call of Duty: Ghosts – Nemesis nie zaskakuje

Ostatni zestaw DLC do Call of Duty: Ghosts, noszący podtytuł Nemesis, zadebiutuje w przyszłym tygodniu – 5 sierpnia. Jak zwykle, w pierwszej kolejności ukaże się on na Xboksie One i Xboksie 360, a jakiś miesiąc później trafi na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 3. Zawartość Nemesis także od tradycji nie odbiegnie, a będą to cztery multiplayerowe mapy oraz kolejny rozdział kooperacyjnej mini-kampanii Extinction. Podobnie jak poprzedni dodatek do popularnego FPS-a od studia Infinity Ward, Nemesis nie zaoferuje nowej broni w trybie wieloosobowym. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun, podsumowujący cechy omawianego DLC, oraz opis wprowadzanych w nim map:

  1. Goldrush – pierwszą nową mapą jest znajdująca się na amerykańskiej pustyni porzucona kopalnia złota. Gracze walczą ze sobą na powierzchni lub w labiryncie tuneli na średni lub długi dystans. Pewne urozmaicenie stanowią dwa wózki szynowe, będące stale w ruchu i służące jako idealny środek transportu lub narzędzie zagłady.
  2. Subzero – skuta lodem kanadyjska baza łodzi podwodnych, której załoga zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Ukończenie zadania polowego wywołuje burzę śnieżną, w której czai się coś złowrogiego i poluje na nieuważnych graczy.
  3. Dynasty – urocze chińskie miasteczko położone nad brzegiem rzeki. Niewielkie rozmiary i przecinające się ścieżki sprawią, że trzeba będzie zachować tu szczególną ostrożność. Najlepsi gracze będą mogli wezwać na pomoc samolot pionowego startu Harrier – jeden z ulubionych killstreaków z Call of Duty: Modern Warfare 2.
  4. Showtime – przemodelowana mapa Shipment z Call of Duty 4: Modern Warfare, będąca zdecydowanie najmniejszą areną w serii. Wszechobecny chaos i zniszczenie na kilkudziesięciu metrach kwadratowych… aż łezka się kręci w oku. Jeśli komuś uda się przetrwać wystarczająco długo, zabijając przy tym odpowiednią liczbę przeciwników, w nagrodę będzie mógł wezwać jeden z trzech, losowo dobieranych killstreaków: zabójcze działka automatyczne, rozstawione w kluczowych pozycjach, zrzut paczek pomocy lub atak gazowy.
  5. Extinction Episode 4: Exodus – ostatni rozdział fabularnej mini-kampanii zaprojektowanej z myślą o kooperacji dla czterech graczy. Zwieńczenie wojny ludzi z obcymi zaoferuje jeszcze większą mapę niż dotąd oraz kilka ścieżek do wyboru.

Rzecz jasna, Nemesis wchodzi w skład Przepustki Sezonowej serwowanej za 49,99 euro (ok. 209 zł) na Steamie lub 199 zł w Sklepie Xbox oraz w serwisie PlayStation Network. Kupując go oddzielnie, trzeba będzie zapłacić 14,49 euro (ok. 61 zł) na PC, 57,99 zł na Xboksach, albo 56 zł w przypadku wersji na konsole z rodziny PlayStation.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Ghosts