Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 sierpnia 2014, 11:14

autor: Jiker

Blood Bowl – produkcja zawitała na iPada i tablety z Androidem

Blood Bowl od studia Cyanide oficjalnie zadebiutowało na tabletach z Androidem i iOS. Produkcja, będąca specjalną, mobilną odsłoną pecetowej serii strategicznych gier sportowych, została udostępniona w cenie 19 złotych.

Niespełna miesiąc po oficjalnej zapowiedzi na tabletach z systemami iOS i Android zadebiutowała specjalna odsłona serii strategicznych gier sportowych Blood Bowl. Dzieło francuskiego studia Cyanide, stworzone na bazie popularnej planszówki firmy Games Workshop osadzonej w realiach uniwersum Warhammera, trafiło do oferty platform App Store i Google Play w cenie około 19 złotych.

W Blood Bowl gracze rozgrywają mecze w specyficznej odmianie futbolu amerykańskiego. O ile zdobywanie punktów w dalszym ciągu polega tu na zaliczeniu przyłożeń, a planowanie kolejnych akcji, jak i ich realizowanie (obowiązuje system turowy), ma wymiar mocno taktyczny, o tyle to, co dzieje się w międzyczasie ma z tą drużynową dyscypliną sportu niewiele wspólnego. Generalnie rzecz biorąc na boisku nie panują żadne zasady, co objawia się chociażby licznymi, niezwykle brutalnymi próbami spacyfikowania zapędów ekipy przeciwnej.

W podstawowej wersji gry użytkownicy przejmują kontrolę nad drużynami orków i ludzi. Kolejne cztery rasy – krasnoludy, skaveni, leśne elfy i wojownicy chaosu – będą udostępniane systematycznie w ramach mikropłatności (aktualnie za ok. 11 złotych można nabyć jedynie zespół  niedużych wzrostem brodaczy). Każda rasa posiada mocne i słabe strony, dysponuje unikalnymi jednostkami i korzysta z odmiennych umiejętności oraz ekwipunku, w tym arsenału broni. Dodatkowo istotnym elementem jest system rozwoju zawodników, pozwalający dopasować ich styl gry do wymagań gracza.

Produkcja oferuje zarówno rozgrywki singleplayerowe (np. obszerna kampania fabularna, łącząca rozgrywanie meczów z zaawansowanym zarządzaniem drużyną), jak i wieloosobowe (pojedyncze spotkania przy jednym tablecie w trybie hotseat, jak i toczenie zmagań w ramach globalnych lig). Co ciekawe, multiplayer dopuszcza rywalizację pomiędzy posiadaczami iPadów i tabletów z Androidem, co zapewne spotka się z entuzjastycznym przyjęciem. Fanom serii Blood Bowl nie pozostaje nic innego, jak tylko udać się do App Store lub Google Play i dokonać zakupu.