Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2014, 13:47

autor: Gab

Call of Duty: Ghosts – Snoop Dogg narratorem w trybie multiplayer

Firma Activision Blizzard poinformowała, że jeden z najsłynniejszych raperów światowego formatu, Snoop Dogg, użyczy swego głosu w trybie multiplayer do Call of Duty: Ghosts. Wszystko za sprawą nowego dodatku DLC, który ukaże się na Xbox Live już 22 kwietnia.

Na początku tego miesiąca światło dzienne ujrzało drugie już rozszerzenie do Call of Duty: Ghosts o wymownej nazwie Devastation. Póki co jest ono dostępne dla użytkowników Xbox 360 oraz Xbox One, ale, jak pisaliśmy kilka dni temu, posiadacze PlayStation 3, PlayStation 4 oraz pecetów zdewastują świat w pierwszym tygodniu maja. By odrobinę ugłaskać niecierpliwych graczy, Activision Blizzard kupuje sobie trochę czasu i zaskakuje swym nietypowym pomysłem.

Od 22 kwietnia za pośrednictwem Xbox Live będziemy mogli zakupić mikrododatek, który implementuje głos Snoop Dogga w roli narratora podczas rozgrywek multiplayerowych w Call of Duty:Ghost. Oznacza to, że zagrzewać nas do walki słowami "Don't stop. Cap 'em and shank 'em!” może jedna ze światowych legend rapu.

Pomysł, z jednej strony kontrowersyjny, bo jakby niepasujący do klimatu gry, a z drugiej wprowadzający odrobinę luzu i zrywający z patosem, wyjątkowo przypadł do gustu muzykowi. Świadczą o tym słowa rapera: “My voice can be connected to a game that's so hip and so hood". Nic dziwnego, skoro jak sam mówi, Call of Duty: Ghosts to najlepsza gra na dzielni. The D.O. Double G da kopa na szczęście użytkownikom Xbox 360 i Xbox One już 22 kwietnia, zaś pozostali ‘homies’ zapewne również usłyszą Snoopa, tylko jeszcze nie ujawniono kiedy.

Nie jest to pierwszy kontakt Snoop Dogga z branżą gier komputerowych od kuchni. Niemal równo rok temu z udziałem muzyka powstał tytuł Way of the Dogg, w którym tłukliśmy się w rytm rapu. Artysta miał też krótki epizod w Tekken Tag Tournament 2, w którym pojawiają się jego utwory oraz pałac z nim samym na tronie. Na koncie ma także własną postać w grze Rayman Legends.