Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3WiiU
Okładka Tekken Tag Tournament 2 (WiiU)
OkładkaTekken Tag Tournament 2 (WiiU)

Tekken Tag Tournament 2

Zręcznościowa bijatyka stworzona przez firmę Namco Bandai. Jest to druga odsłona podserii marki Tekken, koncentrującej się na walkach kilkuosobowych. Fabuła w Tekken Tag Tournament 2 stanowi jedynie tło dla widowiskowych walk.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tekken Tag Tournament 2 Premiera

11wrz2012

X360 PS3

18lis2012

WiiU

Gry podobne do Tekken Tag Tournament 2

Injustice: Gods Among Us

Karateka

Pokken Tournament

Tekken Tag Tournament 2 to bijatyka stworzona przez firmę Namco Bandai. Ta podseria marki Tekken koncentruje się na walkach kilkuosobowych, w których gracz może podmieniać postacie. Mechanika zwana „tag” pozwala stosować nowe taktyki i zmienia przebieg walk. Pierwsza odsłona Tekken Tag Tournament pojawiła się w 1999 roku.

Tekken Tag Tournament 2 opowiada niekanoniczną historię bohaterów uniwersum Tekken, którzy stają do walki w ramach tytułowego turnieju. Każdy z nich ma pewne tło fabularne i cele. Tak naprawdę esencją gry są same starcia, oparte na systemie „tag”. Pozwala on wybrać dwóch wojowników przed każdym meczem i później korzystać z nich naprzemian. Producent gry przygotował ponad 50 doskonale znanych postaci z poszczególnych odsłon marki.

W drugiej odsłonie Tekken Tag Tournament skoncentrowano się na poprawieniu i rozbudowaniu mechaniki podmiany zawodników. Teraz możemy wykonywać dwuosobowe rzuty, skomplikowane sekwencje ciosów, sekretne comba i wiele innych technik. Sporo z nich zapożyczono z poprzedniej części serii, czyli Tekken 6. Oprócz tego, w walce da się wykorzystać niektóre elementy aren, na przykład uderzając głową oponenta o mur.

Tekken Tag Tournament 2 zawiera wszystkie standardowe formy rozgrywki – od samouczków, przez mecze treningowe, aż po tryby Versus, czy Arcade. Walki można prowadzić w wielu konfiguracjach (2 vs 2, 1 vs 1, 2 vs 1), lokalnie lub przez Internet (w maksymalnie cztery osoby). Gra posiada też moduł modyfikowania wyglądu oraz wyposażenia wojowników – takie przedmioty jak broń mogą wpłynąć na skuteczność bojową.

Ostatnia modyfikacja 23 sierpnia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 695 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Tekken Tag Tournament 2 cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tekken Tag Tournament 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
WiiU
X360