Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 13:08

Games with Gold we wrześniu - m.in. Hitman

Firma Microsoft ujawniła listę tytułów, które we wrześniu dostaną abonenci usługi Xbox Live Gold. W ramach programu Games with Gold otrzymamy dostęp do gier Hitman, Tekken Tag Tournament 2, We Were Here oraz Earth Defense Force 2025.

Abonenci Xbox Live Gold nie mogli narzekać na sierpniową ofertę programu Games with Gold. Teraz dowiedzieliśmy się, jakie gry otrzymają za darmo w nadchodzącym miesiącu. We wrześniu posiadacze Xboksa 360 będą mogli sprawdzić bijatykę Tekken Tag Tournament 2 oraz sieciowe Earth Defense Force 2025. Obie produkcje będą też dostępne bezpłatnie na Xboksie One, a osoby bawiące się na tej platformie zyskają dwa dodatkowe tytuły: kompletny pierwszy sezon Hitmana oraz nietypową grę logiczną We Were Here.

Poszczególne tytuły będą dostępne w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

Hitman

Xbox One

1-30 września

We Were Here

Xbox One

16 września-15 października

Earth Defense Force 2025

Xbox 360 / Xbox One

1-15 września

Tekken Tag Tournament 2

Xbox 360 / Xbox One

16-30 września

We wrześniu ponownie wcielimy się w kreatywnego skrytobójcę. - Games with Gold we wrześniu - m.in. Hitman - wiadomość - 2019-08-30
We wrześniu ponownie wcielimy się w kreatywnego skrytobójcę.

Gry na Xbox One

Hitman

Restart cyklu z łysym skrytobójcą w roli głównej, a zarazem wprowadzenie serii do otwartego świata. Nie znajdziemy tu sztywnej linii fabularnej rodem z poprzednich odsłon, lecz sześć rozległych lokacji z całego świata. Każdą z nich możemy odwiedzić w dowolnym momencie, aczkolwiek we wszystkich musimy wykonać określone zadania, by popchnąć do przodu główny wątek. Misje tradycyjnie sprowadzają się do eliminacji wyznaczonych celów, a choć możliwe jest zrobienie tego poprzez szarżę z krzykiem na ustach, gra promuje bardziej subtelne podejście. Korzystanie z przebrań, trucizn i licznych gadżetów pozwala nie tylko na dokonanie cichego zabójstwa, lecz także na pozorowanie wypadków. Swoje umiejętności możemy szlifować w ramach wyzwań w kampanii fabularnej, ale też w trybie Kontraktów – pojedynczych zleceń, w których rywalizujemy z innymi graczami o uzyskanie jak najlepszego wyniku.

We Were Here

Dzieło niezależnego zespołu Total Mayhem Games niewiele ma wspólnego z nazwą studia. Ta pierwszoosobowa gra logiczna rzuca nas na teren opuszczonego zamczyska, gdzie uwięziony jest jeden z bohaterów. W trakcie zabawy jeden gracz kontroluje więźnia, a drugi wciela się w ruszającego mu na ratunek przyjaciela, starając się doprowadzić do ich spotkania. Jest to o tyle trudne, że natkniemy się tu na sporo zagadek środowiskowych, a w rozwiązaniu ich nie pomagają trudne warunki panujące w zamku, które mogą doprowadzić do zgonu naszego podopiecznego. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że obaj gracze mogą komunikować się ze sobą tylko za pomocą krótkofalówek (gra nie oferuje możliwości zabawy na podzielonym ekranie).

Kooperacyjna gra logiczna została przyjęta na tyle ciepło, że doczekała się kontynuacji. - Games with Gold we wrześniu - m.in. Hitman - wiadomość - 2019-08-30
Kooperacyjna gra logiczna została przyjęta na tyle ciepło, że doczekała się kontynuacji.

Gry na Xbox 360

Tekken Tag Tournament 2

Druga część pobocznej odsłony uznanego cyklu bijatyk, w której walczymy nie jednym, lecz dwoma zawodnikami. Postacie możemy zmieniać w trakcie walki, a twórcy oddali do naszej dyspozycji ataki z wykorzystaniem obu bohaterów wybranych z ponad 50 dostępnych wojowników. Reszta to stary, dobry Tekken, z masą mniej lub bardziej skomplikowanych sekwencji ciosów, którymi obijamy przeciwników. Tekken Tag Tournament 2 pozwala na zabawę we wszystkich trybach znanych z głównej serii: znajdziemy tu klasyczne Arcade i Versus, samouczek, mecze treningowe itd. Nie zabrakło też możliwości zabawy online oraz personalizacji zawodników.

Earth Defense Force 2025

Czwarta odsłona serii sieciowych gier akcji rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Ponownie stajemy do walki z kosmicznym robactwem jako członkowie tytułowej grupy do walki z obcymi. Zagrożenie z ich strony zażegnamy w ramach kampanii fabularnej, w której możemy wybrać jedną z kilku klas. Każda z nich dysponuje odmiennym wyposażeniem, co wymusza nieco inny styl walki. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trzech znajomych w ramach sieciowego trybu kooperacji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej