Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Earth Defense Force 2025 (PS3)
OkładkaEarth Defense Force 2025 (PS3)

Earth Defense Force 2025

Earth Defense Force 4

Czwarta część serii gier akcji Earth Defense Force, opowiadającej o walce z gigantycznymi robakami. Produkcja studia Sandlot pozostaje wierna założeniom marki i koncentruje się na szybkiej rozgrywce oraz trybie kooperacji.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | kooperacja | strzelanki | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Defense Force 2025 Premiera

4lip2013

X360 PS3

Gry podobne do Earth Defense Force 2025

Fallout: New Vegas

Resident Evil 6

Borderlands 2

Earth Defense Force 4 to czwarta część serii gier akcji o walce z gigantycznymi potworami. Produkcja została przygotowana przez japońskie studio Sandlot, które stworzyło markę i odpowiada za większość jej odsłon (wyjątkiem jest spin-off Insect Armageddon).

Produkcja rozgrywa się w nieodległej przyszłości (rok 2025), w której ludzkość natrafiła na życie pozaziemskie. Niestety, okazało się, że kosmici nie mają pokojowych zamiarów. W celu obrony Ziemi utworzono tytułową jednostkę Earth Defense Force, składającą się ze świetnie wyszkolonych żołnierzy. Gracz wciela się w jednego z nich i staje do walki z potworami nie z tego świata, najczęściej przyjmującymi postać gigantycznych owadów i robaków.

Czwarta część serii tworzonej przez studio Sandlot przypomina w znacznej mierze poprzednią odsłonę, czyli Earth Defense Force 2017. Kampanię podzielono na kolejne misje, w których pojawiają się coraz trudniejsi przeciwnicy. Do dyspozycji graczy oddano kilka klas postaci – od podstawowego Rangera, uzbrojonego w karabin maszynowy, aż po Wing Divera, żołnierza wyposażonego w plecak odrzutowy, pozwalający na krótkie podniebne wycieczki.

Esencją zabawy pozostaje walka z gigantycznymi bestiami w pojedynkę lub w towarzystwie znajomych. Autorzy przygotowali kilka nowych potworów, aby urozmaicić rozgrywkę. Doskonałym przykładem może być Retiarius, wielki pająk, który rozciąga sieć unieruchamiającą żołnierzy. W starciach kluczowe jest odpowiednie wykorzystanie poszczególnych rodzajów broni oraz kooperacja. Earth Defense Force 4 zawiera tryb gry online dla czterech osób.

Ostatnia modyfikacja 20 lutego 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Earth Defense Force 2025 cena w dniu premiery: 184,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Earth Defense Force 2025

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3