Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS3X360XONESwitch
Okładka Resident Evil 6 (PC)

Resident Evil 6

Szósta część popularnego cyklu gier akcji w konwencji survival horroru. Produkcją Resident Evil 6 zajął się dedykowany zespół deweloperski firmy Capcom pod wodzą Eiichiro Sasakiego.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | TPS | przygodowe gry akcji

Okładka Resident Evil 6 (PC)

producent: Capcom / QLOC

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

2paź2012

X360 PS3

22mar2013

PC

29mar2016

PS4 XONE

29paź2019

Switch

Resident Evil 6 to kolejna odsłona znanej serii survival horrorów, która doczekała się już większej ilości produkcji niż wskazuje na to cyfra przy tytule. Wartym zaznaczenia jest fakt, że za grę nie odpowiada już Jun Takeuchi, nazywany niegdyś ojcem serii Resident Evil.

RE6 rezygnuje z dokonań dwóch poprzednich części, do łask powracają więc zombie i tajemniczy wirus. Gracz staje w obliczu globalnego zagrożenia atakami bioterrorystycznymi w kampaniach pokazujących losy trzech postaci: Leona Kennedy'ego podczas śledztwa na temat epidemii w Tall Oaks w USA, Chrisa Redfielda w pogoni za tajemniczą kobietą, która doprowadziła do śmierci wielu ludzi z jego oddziału oraz Jake'a Mullera - najemnika i syna Alberta Weskera, głównego antagonisty z poprzednich epizodów. W zależności od tego, którą historię rozpoczniemy, gra przyjmie nieco inny charakter – na przykład podczas rozgrywki Leonem stanie się bardziej survival-horrorem, a gdy wcielimy się w Chrisa, shooterem.

Po przejściu trzech głównych kampanii uzyskamy dostęp do czwartej, w której pokierujemy kluczową dla fabuły postacią Ady Wong. Wyposażona w kuszę i linkę z hakiem bohaterka działa na własną rękę, co odróżnia jej scenariusz od nastawionych na współpracę misji pozostałych bohaterów.

W Resident Evil 6 nie brakuje nowości. Wachlarz ruchów głównego bohatera został wzbogacony o możliwość ruszania się i strzelania jednocześnie, ślizgania się na plecach oraz bardziej rozbudowaną walkę wręcz. Tym zmianom sekundują dodatki do bestiariusza. Przez tajemniczy wirus C powstają bardziej przerażające typy zombie, w tym J'avo - inteligentni przeciwnicy, którzy mogą korzystać z broni palnej i mutować zranione części ciała, poczwarki – zawinięci w kokony ludzie, a także zwyczajne żywe trupy, teraz jednak bardziej żywotne, skaczące i biegające.

Oprócz trzech kampanii, które można rozegrać w kooperacji (każdemy z bohaterów towarzyszy wtedy pomocnicza postać), w Resident Evil 6 znajdziemy także tryb Mercenaries, pozwalający bawić się sześciu osóbom za pośretnictem Internetu. Polega on na odpieraniu kolejnych fal coraz groźniejszych zombie, do czego niezbędna jest współpraca między poszczególnymi graczami. Pojawia się też tradycyjny multiplayer, który stawia przeciw sobie do ośmiu zawodników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 2281 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 1007 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Resident Evil 6

Klasyfikacja PEGI Resident Evil 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Resident Evil 6

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry Resident Evil 6 - apokalipsa zombie po japońsku
Recenzja gry Resident Evil 6 - apokalipsa zombie po japońsku

Recenzja 3 października 2012, 16:14

Poza główną kampanią w Resident Evil 6 występują również dwa inne tryby zabawy. Są nimi The Mercenaries oraz Agent Hunt. Pierwszy to znany fanom serii survival. Po jego uruchomieniu gracz zostaje przeniesiony na specjalną mapę, gdzie samotnie lub z towarzyszem musi odpierać ataki zombie. Celem jest zabicie jak największej liczby przeciwników w ograniczonym czasie. Mercenaries sprawdza się dobrze przede wszystkim w trybie kooperacji i pozwala na zdobycie punktów umiejętności, które potem można wykorzystać w głównej kampanii. Tryb Agent Hunt jest nieco bardziej oryginalny. Pozwala wcielić się w jedną ze zmutowanych bestii i walczyć przeciwko innym osobom, które w tym samym czasie przechodzą misje fabularne. Pomysł ciekawy, niestety jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Sterowanie zombiakami jest niewygodne, a sama rozgrywka mało satysfakcjonująca.

X360
PS3
PC
PS4
XONE
Switch