Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2015, 17:28

autor: Pirlond

Resident Evil 6 trafi na Xboksa One i PlayStation 4?

Wygląda na to, że Resident Evil 6 może trafić na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tak przynajmniej sugeruje wpis, który pojawił się w bazie koreańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier.

Resident Evil 6 doczeka się wersji na XONE i PS4? - Resident Evil 6 trafi na Xboksa One i PlayStation 4? - wiadomość - 2015-11-20
Resident Evil 6 doczeka się wersji na XONE i PS4?

Od premiery Resident Evil 6 na Xboksie 360 i PlayStation 3 minęły już ponad trzy lata (wersja PC ukazała się kilka miesięcy później, a konkretnie w marcu 2013 roku). Najprawdopodobniej włodarze Capcomu zamierzają teraz przenieść produkcję na najnowsze platformy Microsoftu i Sony – Xboksa One i PlayStation 4. Wnioski takie można wyciągnąć po przeczytaniu wpisu, jaki pojawił się wczoraj w bazie koreańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier. Wynika z niego, że eksperci instytucji poddali niedawno ocenie szóstą odsłonę Biohazardu (tak cykl nazywa się w Japonii) w edycji na XONE oraz PS4. Oczywiście nie oznacza to, że tytuł rzeczywiście ukaże się na tych konsolach, ale jest to wysoce prawdopodobne.

Tym bardziej, że przecieki z koreańskiej organizacji już wcześniej okazały się wiarygodne. Na przykład trzy lata temu w jej bazie pojawił się wpis dotyczący Resident Evil: Revelations w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 na ponad pół roku przed oficjalną zapowiedzią tych edycji. Warto wspomnieć też o niedawnych deklaracjach przedstawicieli Capcomu, którzy stwierdzili, że ich firma zamierza skoncentrować się na remasterach. I w sumie nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że odświeżone wydanie pierwszej części Resident Evil okazało się sprzedażowym sukcesem, a na komputerach osobistych i konsolach w przyszłym roku ukazać ma się Resident Evil Zero HD.

Resident Evil 6 jest kolejną odsłoną popularnej serii survival horrorów. Gra składa się z trzech mini-kampanii, a w każdej gracze wcielają się w innego bohatera – znanych z poprzednich odsłon cyklu Leona Kennedy’ego i Chrisa Redfielda oraz będącego nową postacią Jake’a Mullera. W zależności od tego, którym protagonistą się aktualnie kieruje, zmienia się charakter rozgrywki.