Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2013, 19:05

Resident Evil: Revelations trafi na PC, PS3, Xboksa 360 i Wii U w maju

Capcom potwierdził plotki - Resident Evil: Revelations zostanie przeniesiony z 3DS-a na PC oraz większe konsole. Konwersja wzbogacona o grafikę HD i dodatkową zawartość trafi do sprzedaży w maju tego roku.

Resident Evil: Revelations trafi na PC i większe konsole – potwierdziły się plotki.

Capcom potwierdził, że Resident Evil: Revelations trafi na pecety, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U w maju tego roku. Fani Resident Evil mogą spodziewać się odświeżonej wersji gry z konsoli 3DS, wzbogaconej o grafikę HD, podrasowany system oświetlenia oraz lepsze udźwiękowienie. Konwersje na wspomniane platformy zostaną wydane 24 maja w Europie – na konsolach w pudełku, a na PC w dystrybucji cyfrowej.

Poprawki wizualne i dźwiękowe to nie wszystko, co szykuje Capcom. W planach jest dodanie nowego przeciwnika i specjalnego poziomu trudności. Poszerzony zostanie także tryb Raid – o niedostępne wcześniej rodzaje broni i ich modyfikatory oraz grywalne postacie (jedną z nich będzie Hunk). Forma zabawy nie wzbogaci się za to raczej o nowe mapy. Wydawca opublikował kilka obrazków pochodzących z odświeżonej wersji Revelations.

O planach stworzenia konwersji dobrze ocenianej produkcji z 3DS-a plotkowało się kilkukrotnie – ostatnio w związku z osiągnięciami z domniemanej wtedy wersji xboksowej, jakie wyciekły do sieci. Pomysł Capcomu wydaje się dobry, bo gra wyglądała naprawdę ładnie na przenośnej konsoli i spodobała się fanom. W odróżnieniu od często krytykowanej „szóstki”, jest ona bowiem powrotem do korzeni – pierwszych odsłon marki z domieszką lubianego Resident Evil 4.

Resident Evil: Revelations trafi na PC, PS3, Xboksa 360 i Wii U w maju - ilustracja #4Wspomniany Raid Mode to jedna z ciekawszych form rozgrywki, jaka pojawiła się w Resident Evil: Revelations. Na tryb składają się specjalne misje, które można przechodzić w pojedynkę lub w dwójkę. Za zabijanie wrogów i wykonywanie zadań otrzymuje się w nich pieniądze na ulepszanie sprzętu i kupowanie dodatków. Specjalne poziomy trudności i sporo ukrytych atrakcji sprawiają, że Raid Mode gwarantuje wiele godzin zabawy.

  1. Capcom potwierdza konwersje Resident Evil: Revelations