Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3PS4X360XONE
Okładka Resident Evil HD (PC)

Resident Evil HD

Uwspółcześniony remake pierwszej odsłony kultowej serii Resident Evil, która spopularyzowała w świecie gier gatunek survival horror.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

Zremasterowana i gruntownie odświeżona odsłona pierwszej części kultowej serii Resident Evil, która spopularyzowała survival horrory i doczekała się wielu kontynuacji oraz adaptacji filmowych i komiksowych. Oryginał ukazał się nakładem firmy Capcom w 1996 roku, na pierwszej generacji konsol PlayStation. Nowa wersja gry bazuje na wydanej w 2002 roku wersji na konsolę Nintendo Game Cube. Mamy tu więc do czynienia ze swoistym remakiem remake’u.

Resident Evil to opowieść o morderczym wirusie, opracowanym przez tajemniczą korporację Umbrella. Wymykając się spod kontroli naukowców, spowodował on, że większość mieszkańców miasta Racoon City została zamieniona w zombie. Celem zażegnania kryzysu i uporania się z grasującymi po mieście hordami krwiożerczych potworów, władze desygnowały specjalny oddział wojska o nazwie S.T.A.R.S. Gracze wcielają się w dwóch członków wspomnianego oddziału: Chrisa Redfielda oraz Jill Valentine. Mimo, iż ich losy splatają się podczas gry, dla każdej z postaci przygotowano nieco inną fabułę oraz zestaw wyposażenia początkowego.

Zremasterowany Resident Evil oferuje gruntownie odświeżoną grafikę w rozdzielczości 1080p, wraz ze znacznie poprawionymi teksturami oraz modelami postaci. Nowego wymiaru doczekał się także oryginalny dźwięk, który zremasterowano do standardu surround 5.1. W warstwie technicznej twórcy postanowili pokłonić się przyzwyczajeniom graczy. W nowej wersji gry możemy zdecydować, czy wolimy grać w klasycznych proporcjach obrazu 4:3, czy też w nowoczesnym szerokoekranowym 16:9. Podobnie przedstawia się kwestia sterowania. W przypadku gry gamepadem, możemy wybrać wariant klasyczny – poruszania się za pomocą krzyżaka, bądź typowy dla współczesnych gier oraz kontrolerów model, wykorzystujący gałkę analogową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,3 / 10 na podstawie 805 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,4 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Resident Evil HD

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad 2.7 GHz/AMD Phenom II X4 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon X2 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/1 GB Radeon HD 6790 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Sprzedano 1,1 mln egzemplarzy Resident Evil 0 HD i 1,3 mln Resident Evil HD
Sprzedano 1,1 mln egzemplarzy Resident Evil 0 HD i 1,3 mln Resident Evil HD

wiadomość28 sierpnia 2016

Firma Capcom pochwaliła się, że do końca czerwca bieżącego roku survival horror Resident Evil 0 HD rozszedł sie w nakładzie 1,1 miliona egzemplarzy. Z kolei Resident Evil HD sprzedało się w liczbie 1,3 miliona sztuk.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 listopada 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2-8 listopada 2015 r.)

wiadomość9 listopada 2015

Miniony tydzień na polskim rynku gier należał do spokojnych. Wyjątkiem od tego były zapowiedzi wydawnicze rodzimych dystrybutorów, który podali terminy premier sporego zestawu produkcji.

Resident Evil Origins Collection - zapowiedziano premierę kolekcji

wiadomość1 września 2015

Firma Capcom zapowiedziała Resident Evil Origins Collection. Będzie to zbiorcze wydanie zawierające Resident Evil HD i Resident Evil Zero HD, czyli remaki dwóch gier z serii, opowiadających o początkach walki z wirusem T.

Resident Evil HD z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy
Resident Evil HD z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

wiadomość24 kwietnia 2015

Firma Capcom ujawniła, że w ciągu kilku miesięcy udało się jej sprzedać ponad milion egzemplarzy gry Resident Evil HD. Projekt zadebiutował w styczniu bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Resident Evil HD sukcesem sprzedażowym
Resident Evil HD sukcesem sprzedażowym

wiadomość10 lutego 2015

Firma Capcom ujawniła, że Resident Evil HD jest najszybciej sprzedającą się grą wydawcy w cyfrowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jednocześnie produkcja zanotowała najlepszy debiut w historii usługi PlayStation Network.

PC
PS4
XONE
X360
PS3