Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2016, 09:01

autor: Góral

Sprzedano 1,1 mln egzemplarzy Resident Evil 0 HD i 1,3 mln Resident Evil HD

Firma Capcom pochwaliła się, że do końca czerwca bieżącego roku survival horror Resident Evil 0 HD rozszedł sie w nakładzie 1,1 miliona egzemplarzy. Z kolei Resident Evil HD sprzedało się w liczbie 1,3 miliona sztuk.

Wydane pod koniec stycznia bieżącego roku Resident Evil 0 HD okazało się sporym sukcesem. W maju informowaliśmy, że tytuł rozszedł się w około 800 tysiącach egzemplarzy, ale najnowsze dane (dzięki, NeoGAF) mówią już o 1,1 milionie zakupionych przez graczy sztuk. Produkcja osiągnęła więc podobny rezultat, co wydane rok wcześniej Resident Evil HD, które sprzedało się w liczbie 1,3 miliona egzemplarzy. Co ciekawe, oba rezultaty obecnie są zapewne jeszcze lepsze, gdyż rzeczone wyniki osiągnięto do końca czerwca bieżącego roku. To jednak nie koniec przygody Capcomu z remake’ami starych części serii Resident Evil, gdyż firma aktualnie pracuje nad unowocześnioną wersją Resident Evil 2. Nie znamy szczegółów na temat tego projektu, ale można podejrzewać, że oprócz znacznie ulepszonej grafiki, doczekamy się również zmian w udźwiękowieniu, sterowaniu i nie tylko.

W Resident Evil 0 HD poznajemy wydarzenia, które działy się przed tymi ukazanymi w pierwszej części cyklu. Gracze wcielają się w dwie postacie – Rebeccę Chambers, członkinię jednostki S.T.A.R.S., oraz Billy’ego Coena, byłego żołnierza skazanego na dożywocie przez sąd wojskowy za zabicie kilkunastu osób podczas misji w Afryce. W odróżnieniu od innych odsłon serii, w tej musimy przełączać się podczas rozgrywki pomiędzy bohaterami, wykorzystując ich atuty.

Sprzedano 1,1 mln egzemplarzy Resident Evil 0 HD i 1,3 mln Resident Evil HD - ilustracja #1
Resident Evil 0 HD w skrócie:
  • odświeżona wersja gry z 2002 roku;
  • ukazała się na PC, PS4, XOne, PS3, X360 w styczniu 2016 roku;
  • sprzedała się do końca czerwca w 1,1 milionie egzemplarzy;
  • Resident Evil HD, które ukazało się rok wcześniej, znalazło 1,3 miliona nabywców.

Oprócz remake’u Resident Evil 2 za jakiś czas doczekamy się także kolejnej pełnoprawnej odsłony, zatytułowanej Resident Evil VII: Biohazard. Produkcja ukaże się 24 stycznia 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych i będzie znacznie różnić się od poprzednich części. Rozgrywkę mamy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, a historia opowiadać ma o przygodach niejakiego Ethana, szukającego swojej zaginionej żony w opuszczonej rezydencji.