Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2016, 11:01

autor: Góral

Resident Evil 0 HD - 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy

Resident Evil 0 HD, czyli odświeżona wersja survival horroru z 2002 roku, rozeszła się do końca marca w około 800 tysiącach egzemplarzy - poinformował Haruhiro Tsujimoto, prezes firmy Capcom.

Haruhiro Tsujimoto, prezes firmy Capcom, wyjawił informacje dotyczące popularności gry Resident Evil 0 HD. Produkcja, która zadebiutowała w styczniu bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych, sprzedała się w około 800 tysiącach egzemplarzy. Wynik ten uzyskano do końca marca i jest on tylko nieco gorszy od rezultatu osiągniętego w podobnym czasie przez Resident Evil HD (ponad milion egzemplarzy). Mimo wszystko firma jest zadowolona z takiego stanu rzeczy, a prace nad remakiem Resident Evil 2 postępują. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że do końca marca 2017 roku pojawią się trzy tytuły, z którymi Capcom wiąże duże nadzieje. Jednym z nich jest nowa odsłona serii Monster Hunter. W jej przypadku wydawca celuje w sprzedaż na poziomie 2 milionów egzemplarzy. O pozostałych dwóch projektach nic nie wiemy, ale firma liczy, że jeden sprzeda się też w dwóch milionach egzemplarzy, a drugi w czterech milionach (plotkuje się, że chodzi o Resident Evil 7).

Resident Evil 0 HD - bileciki do kontroli… albo mózg. - Resident Evil 0 HD - 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2016-05-16
Resident Evil 0 HD - bileciki do kontroli… albo mózg.
Resident Evil 0 HD - 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #2

Resident Evil 0 HD to odświeżona wersja survival horroru z 2002 roku. Produkcja przedstawia wydarzenia mające miejsce przed historią ukazaną w pierwszej odsłonie serii Resident Evil. Gracze kierują dwiema postaciami – Rebeccą Chambers z jednostki S.T.A.R.S. oraz skazańcem Billym Coenem, którzy muszą połączyć siły, by przetrwać walkę z zombie i nie tylko.

Podobnie jak w przypadku Resident Evil HD, deweloperzy usprawnili oprawę graficzną, sterowanie, dodali osiągnięcia itd. Tytuł kupicie w ramach cyfrowej dystrybucji lub w wydaniu pudełkowym. W tym drugim przypadku mowa o Resident Evil Origins Collection – pakiecie zawierającym odświeżoną jedynkę i zero.