Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 maja 2016, 12:09

autor: Adrian Werner

Seven Guardians - nadchodzi śliczna strategia fantasy od autorów Blade: Sword of Elysion

Znane z Blade: Sword of Elysion studio 4:33 Creative Lab zapowiedziało projekt Seven Guardians, czyli strategię fantasy z piękną dwuwymiarową grafiką.

Doświadczone studio 4:33 Creative Lab, mające na koncie m.in. Blade: Sword of Elysion, zapowiedziało swój kolejny projekt. Jest nim gra Seven Guardians, będąca strategią fantasy wyposażoną w śliczną dwuwymiarową grafikę. Gracze w Azji już rozpoczęli testowanie wczesnej wersji, a Zachód ma dołączyć do zabawy już wkrótce.

Akcja gry toczy się w uniwersum fantasy inspirowanym mitologią skandynawską. Składa się ono z dziewięciu światów podtrzymywanych przez magiczne drzewo Yggdrasil. Przez tysiąclecia ich mieszkańcy cieszyli się pokojem i dobrobytem, ale kres temu położyło przybycie armii nieumartych. Co gorsza, przegrane bitwy sprawiły, że ludzie zaczęli obracać się przeciwko sobie. Ostatecznie na placu boju pozostało tylko siedmiu szlachetnych bohaterów, czyli tytułowych strażników. To na ich barki spada obowiązek odparcia sił ciemności i uratowania dziewięciu światów przez zagładą.

Gra jest strategią, w której zabawa toczy się w czasie rzeczywistym. Starcia rozgrywane są dwuwymiarowych mapach, po których jednostki mogą poruszać się tylko w lewo lub w prawo. Zadaniem gracza jest przywoływanie strażników oraz innych jednostek, które następnie automatycznie ruszają w stronę wrogów. Trzeba je dobierać tak, aby mogły pokonać przeciwników i skutecznie dotrzeć do celu. Każdy z siedmiu bohaterów należy do innej klasy, posiadającej unikalne zdolności i ataki. Musimy więc nauczyć się, kto radzi sobie najlepiej przeciwko konkretnym nieprzyjaciołom, a potem wykorzystać tę wiedzę do zapewniania sobie przewagi.

Zabawę zaczynamy z kilkoma postaciami, a kolejne odblokowujemy za sukcesy w potyczkach. Nie zabrakło także system rozwoju, pozwalającego na ulepszanie statystyk i umiejętności bohaterów. Wszystkim tym możemy bawić się w kampanii lub też zmierzyć się z innymi graczami w potyczkach PvP rozgrywanych w ramach kilku odmiennych trybów multiplayer.

Seven Guardians zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Twórcy nie podali daty premiery, ale obiecali, że nie będziemy musieli długo czekać.