Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2015, 11:45

autor: Góral

Resident Evil HD z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

Firma Capcom ujawniła, że w ciągu kilku miesięcy udało się jej sprzedać ponad milion egzemplarzy gry Resident Evil HD. Projekt zadebiutował w styczniu bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Resident Evil HD w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 20 stycznia 2015 roku

W styczniu bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych ukazała się gra Resident Evil HD. Niedługo po premierze produkcji, Capcom pochwalił się, że tytuł jest najszybciej sprzedającym się projektem wydawcy w cyfrowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale nie podzielono się szczegółowymi liczbami. Dziś wreszcie poznaliśmy konkretne dane. Okazało się, że gra rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy. Krótko pisząc, zremasterowana wersja kultowego survival horroru jest małym hitem, co być może nakłoni firmę do dalszych inwestycji w tego typu projekty (np. podobne wydania drugiej i trzeciej odsłony serii).

Resident Evil HD bazuje na wersji wydanej w 2002 roku na konsolę Nintendo Game Cube. - Resident Evil HD z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-04-24
Resident Evil HD bazuje na wersji wydanej w 2002 roku na konsolę Nintendo Game Cube.

Przypominam, że Resident Evil HD osiągnął sukces nie tylko sprzedażowy, ale również spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów. Produkcja zebrała wysokie oceny nie tylko dzięki ulepszonej oprawie graficznej (wysoka rozdzielczość, bardziej szczegółowe modele postaci i lepsze tekstury otoczenia), ale też przez dodanie unowocześnionego sterowania i zremasterowanego udźwiękowienia. Poza tym wszystkim, to po prostu dobra i emocjonująca pozycja dla miłośników klasycznych survival horrorów.

Seria Resident Evil została zapoczątkowana w 1996 roku grą o tym samym tytule. Do tej pory firma Capcom wydała sześć głównych odsłon i kilka projektów pobocznych (ostatnim jest Resident Evil: Revelations 2). Marka wyszła także poza świat gier wideo i od kilkunastu lat kręcone są kolejne odsłony filmowej serii z aktorką Millą Jovovich w roli głównej.