Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 21:18

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Remake Resident Evil – zobacz nowe screeny i zwiastun gry

Firma Capcom opublikowała kilka nowych screenów i świeży zwiastun zremasterowanej wersji pierwszej odsłony serii Resident Evil. Remake gry trafi na światowy rynek w wersji na PC oraz konsole PS4, PS3, X360 oraz XOne w 2015 roku.

Na początku sierpnia informowaliśmy Was o zapowiedzi odświeżonej wersji pierwszej odsłony serii Resident Evil. Dzisiaj natomiast japońska firma Capcom, odpowiedzialna za stworzenie i wydanie omawianego tytułu, opublikowała kilka świeżych screenshotów, jak również zupełnie nowy zwiastun gry, na którym zobaczyć możemy Chrisa Redfielda, Jill Valentine i resztę ekipy z grupy STARS.

Warto dodać również, że umieszczone pod filmem grafiki pochodzą z wersji gry tworzonej z myślą o poprzedniej generacji konsol Sony oraz Microsoftu. Z tego też względu posiadacze pecetów i sprzętu obecnej generacji mogą spodziewać się, że ich gra będzie wyglądała lepiej.

Omawiana produkcja to gruntownie odświeżona odsłona pierwszej części kultowej serii Resident Evil, która spopularyzowała survival horrory i stała się swego rodzaju ikoną tego gatunku. Oryginał ukazał się w 1996 roku, a sześć lat później z myślą o konsoli Nintendo GameCube pojawiła się poprawiona wersja gry. Zremasterowana edycja, o której mowa w tej wiadomości, bazuje właśnie na wspomnianym remake’u, oferując przede wszystkim poprawioną warstwę wizualną (grafika w rozdzielczości 1080p), bardziej szczegółowe modele postaci i lepiej dopracowane tekstury. Zmianom na lepsze uległ również dźwięk, który zremasterowano do standardu surround 5.1. Fani kultowej część sprzed lat zdecydowanie mają więc na co czekać. Premiera gry ma mieć miejsce na początku przyszłego roku na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.