Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 20:59

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (25 - 31 sierpnia 2014 r.)

W minionym tygodniu na rodzimym rynku gier nie zabrakło zapowiedzi wydawniczych, a do sprzedaży trafiła polska powieść z uniwersum Metro 2033. Sporo działo się także w kwestii crowdfundingu i lokalizacji.

Ruszyła zbiórka na polską zręcznościówkę Warlocks. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (25 - 31 sierpnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-09-01
Ruszyła zbiórka na polską zręcznościówkę Warlocks.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

NBA2K15

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra sportowa NBA2K15. Produkcja ukaże się 10 października na pecety oraz konsole PlayStation4, PlayStation3, Xbox One oraz Xbox 360. Tytuł dostępny ma wyłącznie w oryginalnej angielskiej wersji językowej.

Warto dodać, że każde zamówienie przedpremierowe zawierać będzie DLC Kevin Durant MVP Bonus Pack oferujące:

 1. 5000 szt. wirtualnej waluty.
 2. Karta MyTeam z zawodnikiem zagranicznym.
 3. Dwa pakiety kart MyTeam.
 4. Ściągacze na nogi MyPlayer.

LEGO Batman 3: Poza Gotham

Cenega wyda również w naszym kraju grę LEGO Batman 3: Poza Gotham. Tytuł ukaże się 14 listopada na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Produkcja zaoferuje polską (napisy) i angielską wersję językową do wyboru, a za lokalizacje odpowiada firma QLOC S.A.

PAC-MAN and the Ghostly Adventures 2

Trzecią i ostatnią zapowiedzią wydawniczą firmy Cenega jest trójwymiarowa platformówka PAC-MAN and the Ghostly Adventures 2. Tytuł ten zmierza na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety, nie podano planowanej daty premiery. Potwierdzono za to, że gra nie doczeka się lokalizacji.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (25 - 31 sierpnia 2014 r.) - ilustracja #5

Do kiosków trafił nowy numer czasopisma CD-Action. Magazyn kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:

 1. Risen
 2. Driver San Francisco

Pozostałe wieści

Warlocks – ruszyła zbiórka na grę studia One More Level

Polskie studio One More Level uruchomiło za pomocą crowdfundingowego serwisu wspieram.to zbiórkę na projekt Warlocks. Cel minimalny ustalono na poziomie 13 tysięcy złotych, a akcja dobiegnie końca 9 października tego roku.

Warlocks jest dynamiczną bijatyką 2D, której główną atrakcja będzie tryb multiplayer, pozwalający maksymalnie czterem graczom na rywalizację lub połączenie sił przeciwko sztucznej inteligencji. Produkcja zmierza na pecety, a jej premiera zaplanowana została na kwiecień przyszłego roku.

 1. One More Level – strona zbiórki

Divinity: Grzech Pierworodny - polonizacja ukończona dopiero w 60%

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (25 - 31 sierpnia 2014 r.) - ilustracja #6

Złe wieści przekazała firma CDP.pl fanom gier cRPG czekającym na premierę oficjalnego patcha z polonizacją Divinity: Grzech Pierworodny. Okazuje się, że lokalizacja została ukończona dopiero w 60%. W rezultacie dotrzymanie pierwotnie zapowiedzianego terminu (przełom sierpnia i września) było niemożliwe i na razie wydawca nie jest w stanie podać nowej daty.

Polonizacja Alice: Madness Returns

Z bardziej pozytywnych wieści lokalizacyjnych warto wspomnieć o wypuszczeniu przez zespół GameSub nieoficjalnej łatki polonizującej grę Alice: Madness Returns. Patcha można pobrać z oficjalnej strony grupy:

 1. Spoleszczenie Alice: Madness Returns

Zbiórka na Secret Service zakończona. Zebrano ponad 283 tys. złotych

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (25 - 31 sierpnia 2014 r.) - ilustracja #7

Na crowdfundinowym serwisie PolakPotrafi.pl zakończyła się zbiórka środków na wskrzeszenie magazynu Secret Service. W sumie zebrano ponad 283 tys. złotych, trzykrotnie przebijając cel minimalny, który wynosił 93 tys. Pierwszy numer czasopisma ma zadebiutować już wkrótce.

Premiera powieści Dzielnica Obiecana

Na koniec warto wspomnieć, że wydawnictwo Insignis Media wypuściło książkę Dzielnica Obiecana, której autorem jest Paweł Majka. Jest to pierwszą polska powieści osadzona w uniwersum Metro 2033, a jej akcja toczy się w postapokaliptycznym Krakowie.

Poza standardową książką (dostępną również w formie ebooka) do sprzedaży trafił także audiobook, którego fragment możecie odsłuchać poniżej:

Ciekawe linki

 1. Pan Terroru szturmuje mury PlayStation 4. Top Empik - Tydzień 34
 2. Metro Redux zadebiutowało na polskim rynku
 3. Przedpremierowa edycja gry Obcy: Izolacja w sprzedaży
 4. Rozdajemy kody Steam do bety polskiej strategii Spacecom – weź udział w turnieju i wygraj nagrody
 5. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 30-31 sierpnia