Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2014, 10:51

autor: Renox

Zbiórka na Secret Service zakończona. Zebrano ponad 283 tys. złotych

Wczoraj, 28.08, została zakończona zbiórka pieniędzy na powrót bodaj najważniejszego magazynu dla graczy w latach 90. - Secret Service. Kultowe czasopismo pobiło wszelkie rekordy polskiego crowdfundingu i w serwisie PolakPotrafi.pl zebrało ponad 283 tysiące złotych.

Kultowy Secret Service powróci jako dwumiesięcznik. Zbiórka odniosła ogromny sukces. - Zbiórka na Secret Service zakończona. Zebrano ponad 283 tysiące złotych - wiadomość - 2014-08-29
Kultowy Secret Service powróci jako dwumiesięcznik. Zbiórka odniosła ogromny sukces.

W czerwcu po raz pierwszy pisaliśmy o próbie wskrzeszenia bodaj najbardziej kultowego magazynu growego lat 90. – Secret Service, którego pierwszy numer ukazał się w marcu w 1993 roku, i w szczytowym momencie swojej popularności docierał do grupy niemal 200 tysięcy osób. Redakcja tego wspominanego obecnie z rozrzewnieniem pisma wniosła dla rozwoju elektronicznej rozrywki w naszym kraju naprawdę sporo, dlatego też nikogo nie zdziwił fakt tak ciepłego odzewu ze strony stęsknionych graczy, kiedy dowiedzieli się, że ich magazyn z dzieciństwa powraca. Jego twórcy wykorzystali tak optymistyczne powitanie naszej społeczności, inicjując zbiórkę pieniędzy w serwisie PolakPotrafi.pl z zamiarem zebrania przynajmniej 93 tysięcy złotych. Końcowy rezultat przerósł najśmielsze oczekiwania niemal wszystkich - ostatecznie zebrano trzy razy więcej, ponad 283 tysiące!

Wczoraj, 28 sierpnia, z sukcesem zakończono tę crowdfundingową akcję, zbierając dzięki udziale 3653 wspierających dokładnie 283 492 złotych i bijąc tym samym wszystkie rekordy tego typu finansowych zbiórek w Polsce. Jednocześnie autorzy ujawnili, że padł kolejny próg – tym razem umożliwiający redaktorom uruchomienie nowego Forum Secret Service, o którym więcej dowiemy się pewnie niebawem. Niestety nie udało się zrealizować jednego z bardzo obiecujących progów, który widnieje na samym dole umieszonej poniżej grafiki – zebrania ponad 409 tysięcy, które umożliwiłyby przeobrażenie obecnego czasopisma w miesięcznik.

„SS” nie będzie się jednak ukazywał co miesiąc.
„SS” nie będzie się jednak ukazywał co miesiąc.

Tak dobry wynik omawianej zbiórki świadczy przede wszystkim o tym, że Polacy powoli, acz sukcesywnie przekonują się do crowdfundingowych akcji. Oczekiwania wobec nowego Secret Service są ogromne, a kredyt zaufania zaciągnięty wobec tych, którzy spodziewają się czegoś świeżego i tych, którzy zapłacili realne pieniądze, umożliwiając tym samym odrodzenie się magazynu, nie mniejszy. O tym, czy redakcji uda się utrzymać obiecany poziom sprzed lat, przekonamy się najpewniej po premierze kilku początkowych numerów tego dwumiesięcznika. Pierwszy z nich pojawić się ma w punktach sprzedaży jeszcze przed końcem mijającego lata. Czekamy!