Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2014, 16:15

autor: Ender

Magazyn Secret Service zostaje wskrzeszony po latach

Secret Service, a więc jedno z najbardziej znanych pism komputerowych w Polsce, które zakończyło swoją działalność kilkanaście lat temu, zostanie wskrzeszone przez jego dawnych założycieli i redaktorów. Pierwszy numer tytułu ukaże się w sprzedaży w formie papierowej i najprawdopodobniej także elektronicznej.

W 1999 roku z redakcji odeszły kluczowe osoby. Do czasu zamknięcia pismo było wydawane pod zmienionym tytułem - Magazyn Secret Service zostaje wskrzeszony po latach - wiadomość - 2014-06-26
W 1999 roku z redakcji odeszły kluczowe osoby. Do czasu zamknięcia pismo było wydawane pod zmienionym tytułem

Pierwszy numer magazynu Secret Service ukazał się w marcu 1993 roku. Pismo było wydawane przez niespełna 8 lat, ale do dziś wspominane jest z rozrzewnieniem przez wielu graczy, dla których pierwszy kontakt z medium przypadł na lata 90. Redakcja czasopisma miała ogromne zasługi dla rozwoju rynku wirtualnej rozrywki w Polsce oraz poświęconego mu dziennikarstwa. Redaktorzy SS jako pierwsi przedstawiciele naszego kraju pojawili się oficjalnie na dużych zagranicznych imprezach branżowych, takich jak targi E3, pokazując, że w Polsce także istnieją gracze. Dziś dowiedzieliśmy się, że po latach legendarne pismo powróci w nowej formie.

Decyzję o wskrzeszeniu Secret Service opisał dość obszernie na swoim blogu w portalu CDP.pl. Piotr Mańkowski – jeden z jego byłych autorów, który obejmie rolę redaktora naczelnego. Według Mańkowskiego, w nowym SS znajdzie się miejsce na recenzje, informacje ze świata technologii, dużo publicystyki wszelkiej maści, wywiady, felietony oraz artykuły poświęcone tematom okołogrowym. Twórca obiecuje również nowoczesny layout, rysunki oraz humor, z którego przed laty było znane Secret Service. Wydawcą pisma będzie Robert Łapiński, a więc pomysłodawca retro-gamingowej imprezy Pixel Heaven, która organizowana jest od dwóch lat w Warszawie. Mańkowski zapewnia, że wśród piszących znajdą się starzy wyjadacze i osoby z znane z kart oryginalnego Secret Service, tacy jak Waldemar „Pegaz Ass” Nowak. Oczywiście wśród weteranów pojawią się także nowe twarze. Redaktor naczelny twierdzi, że suma doświadczenia jakie posiadać będzie załoga Secret Service ułatwi pracę i pozwoli wyeliminować szereg potencjalnych błędów czy potknięć.

Pomysłodawcy wskrzeszenia Secret Service. Od lewej Robert Łapiński, Waldemar Nowak oraz Piotr Mańkowski - Magazyn Secret Service zostaje wskrzeszony po latach - wiadomość - 2014-06-26
Pomysłodawcy wskrzeszenia Secret Service. Od lewej Robert Łapiński, Waldemar Nowak oraz Piotr Mańkowski

Pierwszy numer Secret Service ma ukazać się w formie papierowej. Jest to bez wątpienia decyzja dość odważna i ryzykowna, zważywszy na dzisiejszy kształt rynku wydawniczego i schyłkową popularność branżowej prasy. Mańkowski pisze jednak optymistycznie o kilkudziesięciu tysiącach potencjalnych czytelników, którzy nie mogą znaleźć dla siebie odpowiadającego ich potrzebom tytułu. Obiecuje równocześnie, że redakcja nie ma zamiaru konkurować z istniejącymi czasopismami czy portalami. Zespół ma również na bieżąco wsłuchiwać się w opinie czytelników, wprowadzając zmiany do formuły pisma tak, aby spełnić wszystkie oczekiwania.

Na razie nie wiemy kiedy konkretnie do sprzedaży trafi pierwszy numer Secret Service, a także czy pojawi się w formie elektronicznej. Dalszych szczegółów dotyczących projektu powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie. Na uruchomionej oficjalnej stronie pisma znajduje się licznik, który wskazuje że czegoś nowego dowiemy się w lipcu. Najświeższe informacje powinny pojawiać się także na facebookowym profilu SS. Na koniec warto życzyć powodzenia redaktorom i liczyć na to, że uda im się na dłużej zaistnieć na rynku, sprostać oczekiwaniom swoich fanów oraz własnej legendzie.

  1. Oficjalna strona Secret Service
  2. Secret Service na Facebooku