Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 czerwca 2014, 16:57

autor: Jiker

Premiery tygodnia – m.in. World of Tanks Blitz, Desert Fox i Ministry of Silly Walks

To był mocny środek tygodnia – właśnie zadebiutowały m.in. World of Tanks Blitz, Civil War 1864, Desert Fox, Aerena: Clash of Champions czy Ministry of Silly Walks. W niniejszej wiadomości przedstawiamy pokrótce każdą z wymienionych produkcji i opisujemy kilka innych.

Środek tego tygodnia okazał się wyjątkowo bogaty, jeśli chodzi o interesujące premiery, dlatego też postanowiliśmy zebrać najciekawsze z nich i pokrótce opisać w niniejszej wiadomości. Naszą uwagę przykuły debiuty takich gier jak World of Tanks Blitz, Civil War 1864, Desert Fox, Aerena: Clash of Champions oraz Ministry of Silly Walks. Na deser zostawiliśmy informację o premierze dużej aktualizacji Plants vs Zombies 2.

World of Tanks Blitz

W App Store zadebiutowała gra World of Tanks Blitz, wydana w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Przenośna odsłona popularnej strzelanki sieciowej od studia Wargaming została opracowana od podstaw, dzięki czemu w możliwie najlepszy sposób wykorzystuje specyfikę urządzeń mobilnych. W bitwach pancernych toczonych na ośmiu arenach uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny, do dyspozycji których oddano około 90 maszyn pancernych produkcji amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej. W grze nie mogło też zabraknąć zaawansowanego systemu rozwoju, pozwalającego ulepszać posiadane wozy bojowe.

Civil War 1864 i Desert Fox: The Battle of El Alamein

World of Tanks Blitz to propozycja dla entuzjastów wojennych strzelanin. Miłośnikom bardziej taktycznego podejścia można w tym tygodniu polecić gry Civil War 1864 i Desert Fox: The Battle of El Alamein. Pierwsza z nich, wyprodukowana przez uznane studio Hunted Cow, kontynuuje proces przybliżania posiadaczom przenośnego sprzętu firmy Apple kolejnych bitew amerykańskiej wojny secesyjnej. Tym razem akcja toczy się w 1864 roku i angażuje gracza w 20 historycznych starć, rozgrywanych na obszernych mapach podzielonych na heksagonalne pola. Z kolei Desert Fox autorstwa studia Shenandoah (Drive to Moscow, Battle of the Bulge) przenosi nas w czasy II wojny światowej i pozwala wziąć udział w kampanii północnoafrykańskiej. Obie gry oferują bogatą mechanikę rozgrywki, która przypadnie do gustu wszystkim domorosłym strategom.

Aerena: Clash of Champions

Gatunek taktycznych strategii turowych jest w tym tygodniu reprezentowany także przez Aerena: Clash of Champions, która w dwa miesiące po debiucie w Google Play trafiła wreszcie na platformę App Store. Produkcja studia Cliffhanger Productions, pracującego aktualnie także nad Shadowrun Online, pozwala przejąć kontrolę nad drużyną czempionów i wystawiać ją do emocjonujących walk toczonych na podniebnych arenach. Stawką bitew jest Aether, substancja będąca źródłem potężnej energii. Tytuł kładzie nacisk na rywalizację sieciowa tysięcy graczy i zaskakuje alternatywną wizją świata przełomu XIX i XX wieku, udanie łączącą elementy steampunku i dieselpunku.

Ministry of Silly Walks

Jeden z najsłynniejszych skeczów grupy Monty Pythona – Ministerstwo Głupich Kroków – doczekał się growej adaptacji. Produkcję o wszystko mówiącym tytule Ministry of Silly Walks można określić mianem Walkera (w przeciwieństwie do bieganych runnerów) – gracz wciela się tu bowiem w Johna Cleese’a, głównego bohatera skeczu, i przemierza z jego niepowtarzalną gracją kolejne ulice Londynu. Celem jest oczywiście pokonanie jak największego dystansu, co skutecznie utrudniają różnego rodzaju przeszkody, jakie gracz spotyka po drodze. W realizacji zadania pomaga m.in. nieodzowny parasol.

The Walking Dead: Season Two

Doczekaliśmy się także premiery gry The Walking Dead: Season Two w wersji na smartfony i tablety z systemem Android. Drugi sezon jednej z najlepszych przygodówek ostatnich lat dostarcza jeszcze więcej tego, co miliony graczy pokochało w przypadku „jedynki” – przejmujących historii, wyborów moralnych, ciekawie nakreślonych postaci i inspirującej mechaniki rozgrywki – a wszystko to ukazane w rozpoznawalnym na kilometr stylu wizualnym.

Plants vs Zombies 2

Na koniec chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o udostępnieniu aktualizacji The Dark Ages do gry tower defense Plants vs Zombies 2. Wprowadza ona do gry szereg nowych poziomów, osadzonych w realiach średniowiecznych. Starcia z wyposażonymi w hełmy zombiakami toczą się w nocy, co oznacza, że gracz musi skorzystać z usług grzybów i roślin dających sobie dobrze radę bez dostępu do światła słonecznego. W niedalekiej przyszłości twórcy pokuszą się o rozbudowanie etapu średniowiecznego o kolejne wyzwania.