Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Desert Fox: The Battle of El Alamein (iOS)

Desert Fox: The Battle of El Alamein iOS

Trzecia odsłona cyklu mobilnych strategii turowych studia Shenandoah, znanych pod wspólną nazwą Crisis in Command. Akcja gry przenosi nas na front afrykański II wojny światowej, gdzie możemy wziąć udział w walkach, jakie rozegrały się w 1942 roku pod miastem El Alamein.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Apple iOS
Okładka Desert Fox: The Battle of El Alamein (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

26czerwca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Desert Fox: The Battle of El Alamein to trzecia odsłona cyklu turowych strategii Crisis in Command. Za powstanie tytułu odpowiada amerykańskie studio Shenandoah, które dzięki poprzednim częściom cyklu (Battle of the Bulge, Drive on Moscow) zdążyło wyrobić sobie opinię specjalistów od ambitnych strategii mobilnych.

Akcja gry przenosi nas w realia II wojny światowej, a konkretnie na front afrykański, gdzie bierzemy udział w słynnym starciu pod El Alamein. W okresie między lipcem a listopadem 1942 roku armie Osi oraz wojska brytyjskie stoczyły tam dwie bitwy, które miały decydujący wpływ na rozwój działań wojennych w Afryce Północnej.

Autorzy umożliwili graczom pokierowanie obiema stronami konfliktu, zarówno podczas obszernej kampanii fabularnej, jak i krótszych, samodzielnych scenariuszy. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, a działania wojenne prowadzone są w skali makro, tak więc w poszczególnych potyczkach kierujemy całymi oddziałami i brygadami. Podobnie jak poprzednie odsłony serii, także i Desert Fox stawia na realizm i głębię taktyczną. W grze pojawiają się nowe, właściwe dla każdej ze stron jednostki, zaś kluczem do zwycięstwa okazuje się przede wszystkim odpowiednia taktyka. Nowość w serii stanowią pola minowe, które możemy rozmieścić w strategicznych punktach mapy oraz ukształtowanie terenu, które możemy wykorzystać jako osłonę podczas walki.

Pod względem oprawy gra reprezentuje podobny poziom i styl, jak swoje dwie poprzedniczki. Tradycyjnie już twórcy dołożyli starań, aby mechanika zabawy była w stanie zadowolić wytrawnych strategów, jednocześnie nie stanowiąc zbyt dużego wyzwania dla początkujących graczy. W grze pojawia się także typowy dla cyklu asynchroniczny tryb multiplayer, który pozwala na rywalizację w trybie lokalnym albo przez internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Desert Fox: The Battle of El Alamein

Wymagania wiekowe Desert Fox: The Battle of El Alamein

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#7 – II wojna światowa)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#7 – II wojna światowa)

wiadomość17 marca 2016

W kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najlepsze mobilne gry pozbawione mikropłatności przyglądamy się produkcjom osadzonym w realiach II wojny światowej.

Premiery tygodnia – m.in. World of Tanks Blitz, Desert Fox i Ministry of Silly Walks
Premiery tygodnia – m.in. World of Tanks Blitz, Desert Fox i Ministry of Silly Walks

wiadomość26 czerwca 2014

To był mocny środek tygodnia – właśnie zadebiutowały m.in. World of Tanks Blitz, Civil War 1864, Desert Fox, Aerena: Clash of Champions czy Ministry of Silly Walks. W niniejszej wiadomości przedstawiamy pokrótce każdą z wymienionych produkcji i opisujemy kilka innych.