Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Frontline: The Longest Day (PC)

Frontline: The Longest Day

Strategia turowa będąca kontynuacją Frontline: Road To Moscow. Podczas prac nad grą Frontline: The Longest Day twórcy ze studia 88mm inspirowali się słynnym filmem wojennym The Longest Day.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Okładka Frontline: The Longest Day (PC)

data premiery gry:

9gru2014

PC iOS

Kontynuacja turowej gry strategicznej Frontline: Road To Moscow, która w maju 2014 roku przebojem zdobyła serca użytkowników urządzeń przenośnych, a kilka miesięcy potem także graczy pecetowych. Druga odsłona gry opracowana została przez to samo studio 88mm, zaś inspiracją do jej powstania był kultowy film wojenny z 1962 roku, wyświetlany w naszym kraju pod tytułem Najdłuższy Dzień.

Akcja gry przenosi nas tym razem na front zachodni II wojny światowej i rozpoczyna się 6 czerwca 1944 roku, w dniu słynnego lądowania w Normandii. Podczas pięciu kampanii odtwarzających rzeczywiste wydarzenia i potyczki, jakie rozegrały się w ramach operacji Overlord, obejmujemy dowództwo nad siłami Aliantów i bierzemy udział w walkach o plaże Utah, Omaha, Gold, Juno i Sword oraz port w Cherbourgu.

Pod względem mechaniki rozgrywka nie odbiega od założeń poprzedniczki, oferując klasyczne turowe potyczki, w których dowodzimy całymi oddziałami różnych typów wojsk. Autorzy odwzorowali ponad 100 rzeczywistych jednostek lądowych, morskich i powietrznych, wyposażając każdą z nich w unikalny zestaw blisko 20 specjalnych umiejętności i manewrów. Na przebieg bitwy wpływ mają jednak nie tylko indywidualne statystyki poszczególnych oddziałów, ale także ukształtowanie terenu odwzorowanego na bazie autentycznych map z okresu wojny. Podczas potyczek nasi podwładni gromadzą doświadczenie, które z czasem pozwala nam wykreować armię, dopasowaną do naszego stylu rozgrywki.

Pod względem graficznym Frontline: The Longest Day zachowało charakterystyczny styl pierwowzoru, przywodzący na myśl klasyczne strategie turowe pokroju Panzer General. Twórcy zastosowali też ten sam silnik gry, który uprzednio doskonale sprawdził się zarówno podczas sterowania myszą, jak i na dotykowych ekranach urządzeń przenośnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Frontline: The Longest Day

Wymagania wiekowe Frontline: The Longest Day

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Frontline: The Longest Day

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (22-28 września)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (22-28 września)

wiadomość28 września 2014

Dobiegający końca tydzień jak zwykle okazał się bardzo owocny dla fanów gier mobilnych. Zadebiutowały projekty takie jak Asphalt Overdrive, FIFA 15 Ultimate Team czy Anomaly Defenders, a wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się tak obiecujące projekty jak Frontline: The Longest Day czy Big Pharma. Ponadto przyjrzeliśmy się najciekawszym przecenom oraz omówiliśmy najlepsze produkcje traktujące o zarządzaniu.

Frontline: Road to Moscow - niebanalna strategia turowa o froncie wschodnim trafi na iOS
Frontline: Road to Moscow - niebanalna strategia turowa o froncie wschodnim trafi na iOS

wiadomość13 maja 2014

Studio Slitherine kończy prace nad rozbudowaną strategią turową Frontline: Road to Moscow, która pozwoli graczom objąć dowództwo nad siłami niemieckimi na froncie wschodnim w czasie II wojny światowej. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS.

PC
iOS