Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Frontline: The Longest Day (PC)
OkładkaFrontline: The Longest Day (PC)

Frontline: The Longest Day

Strategia turowa będąca kontynuacją Frontline: Road To Moscow. Podczas prac nad grą Frontline: The Longest Day twórcy ze studia 88mm inspirowali się słynnym filmem wojennym The Longest Day.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frontline: The Longest Day Premiera

9gru2014

PC iOS

Gry podobne do Frontline: The Longest Day

Panzer Corps

Unity of Command: Stalingrad Campaign

Battle Academy 2

Kontynuacja turowej gry strategicznej Frontline: Road To Moscow, która w maju 2014 roku przebojem zdobyła serca użytkowników urządzeń przenośnych, a kilka miesięcy potem także graczy pecetowych. Druga odsłona gry opracowana została przez to samo studio 88mm, zaś inspiracją do jej powstania był kultowy film wojenny z 1962 roku, wyświetlany w naszym kraju pod tytułem Najdłuższy Dzień.

Akcja gry przenosi nas tym razem na front zachodni II wojny światowej i rozpoczyna się 6 czerwca 1944 roku, w dniu słynnego lądowania w Normandii. Podczas pięciu kampanii odtwarzających rzeczywiste wydarzenia i potyczki, jakie rozegrały się w ramach operacji Overlord, obejmujemy dowództwo nad siłami Aliantów i bierzemy udział w walkach o plaże Utah, Omaha, Gold, Juno i Sword oraz port w Cherbourgu.

Pod względem mechaniki rozgrywka nie odbiega od założeń poprzedniczki, oferując klasyczne turowe potyczki, w których dowodzimy całymi oddziałami różnych typów wojsk. Autorzy odwzorowali ponad 100 rzeczywistych jednostek lądowych, morskich i powietrznych, wyposażając każdą z nich w unikalny zestaw blisko 20 specjalnych umiejętności i manewrów. Na przebieg bitwy wpływ mają jednak nie tylko indywidualne statystyki poszczególnych oddziałów, ale także ukształtowanie terenu odwzorowanego na bazie autentycznych map z okresu wojny. Podczas potyczek nasi podwładni gromadzą doświadczenie, które z czasem pozwala nam wykreować armię, dopasowaną do naszego stylu rozgrywki.

Pod względem graficznym Frontline: The Longest Day zachowało charakterystyczny styl pierwowzoru, przywodzący na myśl klasyczne strategie turowe pokroju Panzer General. Twórcy zastosowali też ten sam silnik gry, który uprzednio doskonale sprawdził się zarówno podczas sterowania myszą, jak i na dotykowych ekranach urządzeń przenośnych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Frontline: The Longest Day: Odpowiednia dla każdego wieku.

Frontline: The Longest Day Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS