Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPC
Okładka Battle Academy 2 (iOS)
OkładkaBattle Academy 2 (iOS)

Battle Academy 2

Kontynuacja klasycznej turowej strategii wojennej Battle Academy, opracowanej w 2010 roku przez studio Slitherine na podstawie prostej gry sieciowej, firmowanej przez telewizję BBC.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | na 2 osoby | strategiczne wojenne

Battle Academy 2 Premiera

11wrz2014

PC

23paź2014

iOS

Battle Academy 2 to kontynuacja oldskulowej strategii turowej, która zadebiutowała w 2010 roku na komputerach PC. Za „dwójkę” ponownie odpowiada studio Slitherine, specjalizujące się w tego typu produkcjach.

Battle Academy 2 zabiera nas na front wschodni II wojny światowej podczas tzw. Operacji Barbarossa, kiedy to latem 1941 roku hitlerowskie Niemcy zaatakowały swojego dotychczasowego sojusznika, ZSRR. Gracz może zdecydować, którą z dwóch frakcji poprowadzić do walki. Gra oferuje 4 kampanie, w sumie składające się z 30 misji. Ponadto, chcąc rozegrać pojedynczą, niezobowiązującą bitwę, można sięgnąć do trybu potyczki, gdzie po dostosowaniu rozmaitych czynników i ustawień rozgrywki do własnych potrzeb rozpoczyna się starcie. Dla większego urozmaicenia zabawy, mapy, na których toczą się bitwy, są generowane automatycznie. Udostępniono również rozbudowane narzędzia modderskie, pozwalające na tworzenie własnych scenariuszy bitewnych. Same walki rozgrywają się w systemie turowym.

Jak przystało na tytuł mocno osadzony w historii, jednostki wojskowe dostępne w Battle Academy 2 odpowiadają tym, znanym z czasów II wojny światowej - możemy posłać do walki takie maszyny, jak niemieckie czołgi Panzer III, Tygrys, Pantera czy radzieckie BT-7, T-34, IS-2 i wiele innych. W sumie w grze pojawia się ponad 130 rodzajów jednostek. W stosunku do poprzedniej odsłony serii, twórcy wzbogacili mechanikę rozgrywki o kilka nowych elementów: dym, krótki sprint żołnierzy piechoty, wsparcie myśliwca, częściowe obrażenia oraz taktyczne wykorzystanie okopów.

Oprócz rozgrywki solowej, w Battle Academy 2 da się grać ze znajomymi. Multiplayer został oparty na systemie PBEM++ (ulepszone Play by e-Mail). Twórcy oddali do dyspozycji tryb kooperacji oraz rywalizacji dla maksymalnie dwóch graczy.

Battle Academy 2 wygląda na produkcję znacznie starszą niż jest w rzeczywistości, ale w tym wypadku jest to celowe zagranie ze strony producenta. Grafika jest prosta i lekko komiksowa, dzięki czemu gra działa płynnie nawet na słabszych urządzeniach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Battle Academy 2: 12+

Battle Academy 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS