Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Battle Academy 2: Battle of Kursk (PC)
OkładkaBattle Academy 2: Battle of Kursk (PC)

Battle Academy 2: Battle of Kursk

Pierwsze rozszerzenie do ciepło przyjętej, turowej gry strategicznej Battle Academy 2: Eastern Front od firmy Slitherine. Akcja dodatku koncentruje się na tytułowej bitwie pod Kurskiem, znanej jako największa bitwa pancerna w historii świata.

To jest dodatek do gry Battle Academy 2.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Academy 2: Battle of Kursk Premiera

26mar2015

PC

2kwi2015

iOS

Gry podobne do Battle Academy 2: Battle of Kursk

Unity of Command: Stalingrad Campaign

Frontline: Road to Moscow

Battle Academy 2

Battle of Kursk to tytuł pierwszego dodatku do ciepło przyjętej, turowej gry strategicznej Battle Academy 2: Eastern Front. Rozszerzenie zostało opracowane przez firmę Slitherine i podobnie jak gra macierzysta trafiło w ręce posiadaczy pecetów oraz urządzeń mobilnych z systemem iOS.

Akcja gry koncentruje się na tytułowej bitwie pod Kurskiem, znanej jako największa bitwa pancerna w historii świata. Rozegrała się ona latem 1943 roku i w opinii obu walczących stron miała stać się punktem przełomowym wojny. Kiedy szala zwycięstwa na większości frontów II wojny światowej poczęła z wolna przechylać się na stronę aliantów, Niemcy postanowili odzyskać inicjatywę na froncie wschodnim, angażując niemalże cały najnowszy sprzęt, aby znienacka zaatakować północną i południową flankę Kurska. Broniący się Rosjanie przewidzieli jednak plan przeciwnika i sukcesywnie rozbijali nacierające oddziały wroga, nie wpuszczając Niemców do miasta.

W grze możemy opowiedzieć się po obu stronach konfliktu, przejmując kontrolę nad czołgami niemieckimi, torującymi sobie drogę przez niekończące się linie okopów i bunkrów przeciwnika, bądź bohaterskimi sowieckimi obrońcami, starającymi się powstrzymać ofensywę. Zgodnie z sugestiami społeczności graczy, poszczególne misje obu kampanii zostały ze sobą powiązane. Oznacza to m.in., że straty ponoszone we wcześniejszych starciach znajdują odzwierciedlenie w dalszym toku rozgrywki, co może spowodować, że nasza siła uderzeniowa w finałowym starciu okaże się zbyt słaba do osiągnięcia zwycięstwa.

Nowy zestaw misji uzupełniają rzecz jasna nowe jednostki. Po stronie niemieckiej są to działa Elefant i Brummbar oraz czołgi Nashorn i Stu42. Po stronie sowieckiej – działo Su-76I oraz zapożyczone od Brytyjczyków czołgi Churchill III i Valentine.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Battle Academy 2: Battle of Kursk: 12+

Battle Academy 2: Battle of Kursk Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS