Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Frontline: Road to Moscow (PC)

Frontline: Road to Moscow

Turowa strategia wojenna, rozgrywająca się na froncie wschodnim II wojny światowej w latach 1941-44. W grze przejmujemy kontrolę nad armią Wehrmachtu i uczestniczymy w 30 scenariuszach, odzwierciedlających tytułową drogę Niemców w kierunku Moskwy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Okładka Frontline: Road to Moscow (PC)

data premiery gry:

20maj2014

iOS

7sie2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frontline: Road To Moscow to przygotowana z myślą o użytkownikach PC oraz urządzeń przenośnych taktyczna strategia turowa, osadzona w realiach II wojny światowej. Gra jest debiutancką produkcją studia 88mm, a jej wydaniem zajął się duet Matrix/Slitherine, słynący z wielu rozbudowanych strategii, przeznaczonych dla fanów gatunku.

Akcja gry toczy się na froncie wschodnim II wojny światowej i obejmuje okres od 1941 do 1944 roku. Przejmując kontrolę nad stroną niemiecką, bierzemy udział w najważniejszych potyczkach, jakie armia Wehrmachtu stoczyła podczas tytułowego marszu w kierunku Moskwy. Autorzy postarali się o sporą różnorodność scenariuszy: mamy więc bitwy lądowe, powietrzne i morskie, podczas których zajmiemy się nie tylko eliminacją wrogich jednostek, ale również m.in. odzyskiwaniem danych wywiadowczych, przechwytywaniem konwojów czy sabotowaniem fortyfikacji.

Zabawa odbywa się w klasycznym systemie turowym, a starcia toczone są na poziomie operacyjnym, co oznacza, że w grze nie dowodzimy pojedynczymi żołnierzami, ale całymi oddziałami. Autorzy odwzorowali ponad 100 typów jednostek, obdarzając je mocnymi i słabymi stronami oraz szeregiem umiejętności, pogłębiających taktyczną warstwę rozgrywki. Co ciekawe, podczas kolejnych potyczek zyskują one doświadczenie, tak więc kluczem do sukcesu bardzo często okaże się umiejętność minimalizacji strat. Niedoświadczeni rekruci spisywać się będą na placu boju znacznie gorzej niż zaprawieni w bojach weterani. Istotny wpływ na przebieg bitew wywierają także mapy, odzwierciedlające rzeczywiste ukształtowanie terenu.

Pod względem oprawy Frontline: Road to Moscow prezentuje się przejrzyście i świeżo, zachęcając do zabawy nawet mniej wprawnych strategów. Twórcy zadbali o to, by wypracować kompromis pomiędzy mechaniką rozbudowanych, rasowych turówek a prostotą obsługi, ważną szczególnie z punktu widzenia urządzeń przenośnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Frontline: Road to Moscow

Wymagania wiekowe Frontline: Road to Moscow

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Frontline: Road to Moscow

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Battleheart Legacy, KeroBlaster, RETRY i inne – przegląd najlepszych gier maja na iOS
Battleheart Legacy, KeroBlaster, RETRY i inne – przegląd najlepszych gier maja na iOS

wiadomość3 czerwca 2014

Witamy w kolejnym wydaniu cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Omawiamy m.in RPG-i Battleheart Legacy i Dragon Quest VIII, turowe strategie Frontline: Road to Moscow i Romans In My Carpet oraz zręcznościówkę Warhammer 40,000: Carnage.

Frontline: Road to Moscow - niebanalna strategia turowa o froncie wschodnim trafi na iOS
Frontline: Road to Moscow - niebanalna strategia turowa o froncie wschodnim trafi na iOS

wiadomość13 maja 2014

Studio Slitherine kończy prace nad rozbudowaną strategią turową Frontline: Road to Moscow, która pozwoli graczom objąć dowództwo nad siłami niemieckimi na froncie wschodnim w czasie II wojny światowej. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS.

PC
iOS