Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Ancient Battle: Alexander (iOS)

Ancient Battle: Alexander iOS

Historyczna strategia turowa podejmująca tematykę podbojów Aleksandra Macedońskiego. Tytuł studia Hunted Cow wyróżnia się znacznym rozbudowaniem i przywiązaniem do szczegółów, które przypadnie do gustu wszystkim fanom historii.

Strategiczne | turowe | 2D | historyczne

Apple iOS
Okładka Ancient Battle: Alexander (iOS)

producent: Hunted Cow

wydawca: Hunted Cow

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

11kwietnia2014

11kwietnia2014

App Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ancient Battle: Alexander to turowa strategia historyczna, przenosząca akcję w czasy, gdy świat giął się w pół przed Aleksandrem Macedońskim. Gra – przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem iOS – została wyprodukowana przez szkocką firmę Hunted Cow, wydawcę i producenta pozycji mobilnych oraz przeglądarkowych, znanego przede wszystkim z cyklów Ancient Battle oraz Tank Battle.

Mechanika

Ancient Battle: Alexander wykorzystuje usprawniony model rozgrywki znany z Ancient Battle: Rome. Mamy tu do czynienia z dosyć oldskulową, turową grą strategiczną, w której starcia toczy się na polach pokrytych siatką heksagonalną. Na potrzeby Alexandra specjaliści z Hunted Cow poprawili m.in. sztuczną inteligencję przeciwników, mechanikę walki oraz systemy nadzorujące flankowanie.

Łącznie do dyspozycji gracza oddano 48 jednostek, w tym słonie bojowe, co dla wielu fanów historii może okazać się dobrym pretekstem do sprawdzenia gry w akcji. Mechanikę walki wzbogacono o zaawansowane taktyki, w tym kilka różnych sposobów flankowania przeciwników. W Ancient Battle: Alexander fanów strategii historycznych czeka co najmniej kilka godzin przyjemnej zabawy.

Tryby gry

Na potrzeby gry przygotowano trzy obszerne kampanie. Pierwsza z nich składa się z ośmiu misji i rozgrywa w starożytnej Grecji oraz Macedonii. W drugiej, podzielonej na siedem etapów, gracz najeżdża Imperium Perskie. Ostatni rozdział rozgrywa się w odległych Indiach, gdzie na użytkownika czeka pięć wyzwań, w tym epicka bitwa nad rzeką Hydaspes, określana często największym wyczynem militarnym Aleksandra Macedońskiego.

Kwestie techniczne

W stosunku do poprzednich odsłon serii Ancient Battle, dodatkowym szlifom poddano dwuwymiarowy silnik graficzny. Mimo swojej prostoty, w boju sprawdza się on znakomicie – m.in. dzięki przejrzystemu interfejsowi. Zabawę urozmaica też pompatyczna oprawa muzyczna, stylizowana na antyczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Ancient Battle: Alexander

Wymagania wiekowe Ancient Battle: Alexander

12+