Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSPCWPSwitchAND
Okładka World of Tanks Blitz (iOS)
OkładkaWorld of Tanks Blitz (iOS)

World of Tanks Blitz

Próba przeniesienia szalenie popularnego World of Tanks z pecetów i konsol na urządzenia mobilne. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z grą w modelu free-to-play, a zabawa polega na starciach historycznych czołgów w zróżnicowanych trybach rozgrywki.

Akcji | TPP | czołgi | zagraj za darmo | sieciowe | gry jako usługa (GaaS)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Tanks Blitz Premiera

26cze2014

iOS

4gru2014

AND

16gru2015

PC WP

26sie2020

Switch

producent: Wargaming wydawca: Wargaming Strona oficjalna

World of Tanks Blitz stanowi próbę powtórzenia na urządzeniach mobilnych sukcesu, jaki sieciowa gra o starciach czołgów World of Tanks odniosła na pecetach i konsolach. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z dziełem białoruskiego studia Wargaming.net, opartym na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gra zadebiutowała w 2014 roku na urządzeniach przenośnych, pracujących pod kontrolą iOS-a lub Androida. Półtora roku później przygotowano jednak specjalną wersję World of Tanks Blitz, przeznaczoną dla użytkowników tabletów, komputerów z systemem Windows 10 oraz konsoli Nintendo Switch. Wersja ta pozwala na w pełni crossplatformową rozgrywkę z posiadaczami edycji smartfonowej.

Mechanika

Jak wspomniano, zabawa polega na pojedynkach czołgów. W walkach biorą udział historyczne maszyny, pochodzące głównie z pierwszej połowy XX wieku. Rozgrywka toczy się w różnych trybach, stanowiących zwykle „pancerną” wariację na temat form zabawy znanych z innych gier wieloosobowych (zwłaszcza drużynowych). Jeśli chodzi o realizm pola bitwy, twórcy starali się zaoferować złoty środek między bezkompromisową symulacją a przystępną dla masowego odbiorcy zręcznościówką. Dostępne czołgi zostały podzielone na dziesięć poziomów – motorem napędowym gry jest stopniowe pięcie się w hierarchii i zyskiwanie dostępu do coraz lepszych pojazdów, a także wszechstronne modyfikowanie i ulepszanie tych, które stoją w naszym garażu.

Pozostałe informacje

Najważniejsza różnica między World of Tanks Blitz a pierwowzorem dotyczy redukcji liczby czołgów biorących udział w starciach – w Blitz na polu walki uświadczymy 14 maszyn (zamiast 30). Edycja ta cechuje się także mniej szczegółową oprawą graficzną oraz nieznacznie uproszczonym sterowaniem i zmodyfikowanym interfejsem (wynika to ze specyfiki smartfonów i tabletów). „Małe” World of Tanks różni się również pod kątem zawartości – na starcie zaoferowano 90 czołgów z trzech państw (USA, ZSRR, Niemcy) i 8 map. Niemniej, gra ewoluowała z aktualizacji na aktualizację, oferując coraz ładniejszą grafikę i coraz więcej pojazdów, aren, trybów zabawy etc.

World of Tanks Blitz – czołgi, które podbiły telefony i tablety

PLUSY:
 1. Proste i czułe sterowanie;
 2. Dobrze zbalansowana siła poszczególnych czołgów;
 3. Czuć ducha pecetowego pierwowzoru;
 4. Całkowicie darmowy tytuł, z nienatrętnymi mikrotransakcjami.
MINUSY:
 1. Tylko jeden tryb rozgrywki.

World of Tanks Blitz to nic innego jak próba przeniesienia sukcesu klasycznego World of Tanks na platformy mobilne. Gra w dużej mierze przypominająca swojego „starszego brata”, stawia na rozwiązania, które sprawdziły się na sprzętach większych niż tablet, a już w chwilę po odpaleniu okazuje się, że robi to nadzwyczaj udanie. Proste, choć zapewniające wystarczającą kontrolę sterowanie, nie tylko umożliwia precyzyjny ostrzał pozycji wroga, ale i pozwala na stosowanie całkiem złożonej, zespołowej taktyki. Tej w World of Tanks Blitz jest zresztą zaskakująco dużo. Pomimo tego, że pojedynki to w zasadzie typowy Deathmatch w proporcjach 7 vs 7, okazuje się, że całość jest szalenie angażująca, a co najważniejsze – satysfakcjonująca.

Mapy, na których walczymy na śmierć i życie są stosunkowo niewielkie, jednak wymusza to na grających większą aktywność na polu bitwy, co z pewnością przypadnie do gustu osobom preferującym dynamiczną rozgrywkę. Pomimo niewielkiej ilości teatrów działań, gra potrafi błyskawicznie wciągnąć, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak świetnie twórcy zbalansowali siłę poszczególnych czołgów. Istniejące w obrębie gry mikrotransakcje także w żaden znaczący sposób nie wpływają na równość szans walczących. Czy od tytułu free-to-play można chcieć czegoś więcej?

Ostatnia modyfikacja 5 grudnia 2014

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 562 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World of Tanks Blitz: 12+

World of Tanks Blitz Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • 4.7 GB HDD
 • Windows 10
Windows Phone

Windows Phone

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND
PC
WP
Switch