Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeMMOiOSPCWPAND
Okładka World of Tanks Blitz (iOS)

World of Tanks Blitz

Próba przeniesienia szalenie popularnego World of Tanks z pecetów i konsol na urządzenia mobilne. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z grą w modelu free-to-play, a zabawa polega na starciach historycznych czołgów w zróżnicowanych trybach rozgrywki.

Symulacje | czołgi | zagraj za darmo | multiplayer

Okładka World of Tanks Blitz (iOS)

producent: Wargaming

wydawca: Wargaming

Strona oficjalna

data premiery gry:

26cze2014

iOS

4gru2014

AND

16gru2015

PC WP

World of Tanks Blitz stanowi próbę powtórzenia na urządzeniach mobilnych sukcesu, jaki sieciowa gra o starciach czołgów World of Tanks odniosła na pecetach i konsolach. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z dziełem białoruskiego studia Wargaming.net, opartym na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gra zadebiutowała w 2014 roku na urządzeniach przenośnych, pracujących pod kontrolą iOS-a lub Androida. Półtora roku później przygotowano jednak specjalną wersję World of Tanks Blitz, przeznaczoną dla użytkowników tabletów oraz komputerów z systemem Windows 10. Wersja ta pozwala na w pełni crossplatformową rozgrywkę z posiadaczami edycji smartfonowej.

Mechanika

Jak wspomniano, zabawa polega na pojedynkach czołgów. W walkach biorą udział historyczne maszyny, pochodzące głównie z pierwszej połowy XX wieku. Rozgrywka toczy się w różnych trybach, stanowiących zwykle „pancerną” wariację na temat form zabawy znanych z innych gier wieloosobowych (zwłaszcza drużynowych). Jeśli chodzi o realizm pola bitwy, twórcy starali się zaoferować złoty środek między bezkompromisową symulacją a przystępną dla masowego odbiorcy zręcznościówką. Dostępne czołgi zostały podzielone na dziesięć poziomów – motorem napędowym gry jest stopniowe pięcie się w hierarchii i zyskiwanie dostępu do coraz lepszych pojazdów, a także wszechstronne modyfikowanie i ulepszanie tych, które stoją w naszym garażu.

Pozostałe informacje

Najważniejsza różnica między World of Tanks Blitz a pierwowzorem dotyczy redukcji liczby czołgów biorących udział w starciach – w Blitz na polu walki uświadczymy 14 maszyn (zamiast 30). Edycja ta cechuje się także mniej szczegółową oprawą graficzną oraz nieznacznie uproszczonym sterowaniem i zmodyfikowanym interfejsem (wynika to ze specyfiki smartfonów i tabletów). „Małe” World of Tanks różni się również pod kątem zawartości – na starcie zaoferowano 90 czołgów z trzech państw (USA, ZSRR, Niemcy) i 8 map. Niemniej, gra ewoluowała z aktualizacji na aktualizację, oferując coraz ładniejszą grafikę i coraz więcej pojazdów, aren, trybów zabawy etc.

World of Tanks Blitz – czołgi, które podbiły telefony i tablety

PLUSY:
  1. Proste i czułe sterowanie;
  2. Dobrze zbalansowana siła poszczególnych czołgów;
  3. Czuć ducha pecetowego pierwowzoru;
  4. Całkowicie darmowy tytuł, z nienatrętnymi mikrotransakcjami.
MINUSY:
  1. Tylko jeden tryb rozgrywki.

World of Tanks Blitz to nic innego jak próba przeniesienia sukcesu klasycznego World of Tanks na platformy mobilne. Gra w dużej mierze przypominająca swojego „starszego brata”, stawia na rozwiązania, które sprawdziły się na sprzętach większych niż tablet, a już w chwilę po odpaleniu okazuje się, że robi to nadzwyczaj udanie. Proste, choć zapewniające wystarczającą kontrolę sterowanie, nie tylko umożliwia precyzyjny ostrzał pozycji wroga, ale i pozwala na stosowanie całkiem złożonej, zespołowej taktyki. Tej w World of Tanks Blitz jest zresztą zaskakująco dużo. Pomimo tego, że pojedynki to w zasadzie typowy Deathmatch w proporcjach 7 vs 7, okazuje się, że całość jest szalenie angażująca, a co najważniejsze – satysfakcjonująca.

Mapy, na których walczymy na śmierć i życie są stosunkowo niewielkie, jednak wymusza to na grających większą aktywność na polu bitwy, co z pewnością przypadnie do gustu osobom preferującym dynamiczną rozgrywkę. Pomimo niewielkiej ilości teatrów działań, gra potrafi błyskawicznie wciągnąć, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak świetnie twórcy zbalansowali siłę poszczególnych czołgów. Istniejące w obrębie gry mikrotransakcje także w żaden znaczący sposób nie wpływają na równość szans walczących. Czy od tytułu free-to-play można chcieć czegoś więcej?

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 1,6 / 10 na podstawie 453 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World of Tanks Blitz

12+

Wymagania sprzętowe World of Tanks Blitz

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 4.7 GB HDD, Windows 10

Windows Phone

Windows Phone

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Nowy silnik World of Tanks i inne nowości w grach Wargaming.net w 2018 roku
Nowy silnik World of Tanks i inne nowości w grach Wargaming.net w 2018 roku

wiadomość23 grudnia 2017

Studio Wargaming ujawniło plany na przyszły rok. Największe zmiany czekają World of Tanks. Gra zaliczy przesiadkę na nowy silnik graficzny, a mapy poddane zostaną solidnemu liftingowi. Twórcy zdradzili także, jakie nowości zaplanowali m.in. dla World of Tanks Blitz i Total War: Arena.

Święta w World of Tanks - dekorowanie garażu, tryb czołgów-zabawek i inne atrakcje
Święta w World of Tanks - dekorowanie garażu, tryb czołgów-zabawek i inne atrakcje

wiadomość16 grudnia 2017

Fani popularnej gry free-to-play World of Tanks w najbliższym czasie mogą liczyć na wiele atrakcji w komputerowej i konsolowej wersji produkcji oraz w World of Tanks Blitz. Firma Wargaming rozpoczęła bowiem Operacje Świąteczne.

World of Tanks Blitz z 80 milionami pobrań i francuskimi czołgami
World of Tanks Blitz z 80 milionami pobrań i francuskimi czołgami

wiadomość23 lutego 2017

Studio Wargaming poinformowało, że liczba pobrań World of Tanks Blitz przekroczyła 80 milionów. Gra otrzymała także nową aktualizację wprowadzającą dziesięć francuskich czołgów.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, Asphalt 8 i Leap Day)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, Asphalt 8 i Leap Day)

wiadomość31 stycznia 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Asphalt 8: Airborne, King Rabbit, Leap Day, Super Phantom Cat oraz World of Tanks Blitz.

Cross-platformowe World of Tanks: Blitz debiutuje dziś na Steamie
Cross-platformowe World of Tanks: Blitz debiutuje dziś na Steamie

wiadomość9 listopada 2016

Do osób grających w World of Tanks: Blitz na urządzeniach mobilnych i komputerach z Windowsem 10 dołączą dziś użytkownicy starszych „Okienek” oraz Maców. Ta dynamiczna gra sieciowa free-to-play trafi na Steama o godzinie 18:00.

iOS
AND
PC
WP