Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 lutego 2017, 11:59

World of Tanks Blitz z 80 milionami pobrań i francuskimi czołgami

Studio Wargaming poinformowało, że liczba pobrań World of Tanks Blitz przekroczyła 80 milionów. Gra otrzymała także nową aktualizację wprowadzającą dziesięć francuskich czołgów.

Pracownicy firmy Wargaming mają powody do zadowolenia. Właśnie pochwalili się, że World of Tanks Blitz zostało pobrane ponad 80 milionów razy. Na tę liczbę składają się wyniki wersji mobilnych na iOS i Androida oraz komputerowych na systemy Windows i OSX.

WORLD OF TANKS BLITZ W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Wargaming
 2. Wydawca: Wargaming
 3. Platformy: iOS, AND, PC
 4. Model biznesowy: free-to-play

Ponadto World of Tanks Blitz otrzymało właśnie nową aktualizację, która wprowadza długo wyczekiwane czołgi francuskie. Nowych maszyn jest w sumie dziesięć. Na samym dole drzewka rozwoju znalazł się wprowadzony w czasie I wojny światowej model Renault FT, który był pierwszym o klasycznej konstrukcji – z obrotową wieżyczką i silnikiem zlokalizowanym z tyłu.

Natomiast na szczycie drzewka zaparkowały potężne czołgi AMX 50 120 i AMX 50B, oferujące imponującą moc i mechanizmy automatycznego ładowania pocisków. W sumie francuskie maszyny mogą pochwalić się dużymi prędkościami, szybkostrzelnością oraz charakterystycznymi wieżyczkami oscylującymi (wahliwymi).

Lista nowych maszyn:

Czołgi lekkie:

 1. Renault FT
 2. D1

Czołgi średnie

 1. D2
 2. AMX Chasseur de chars
 3. FCM 50 t

Czołgi ciężkie:

 1. B1
 2. BDR G1 B
 3. ARL 44
 4. AMX M4 mle. 45
 5. AMX 50 120.

Ponadto dzisiaj ruszył w grze nowy event zatytułowany Zagubiona dywizja. W jego ramach gracze muszą wykonywać specjalne misje i przeprowadzać zwiady, a za sukcesy otrzymują skrzynie z nagrodami, wśród których pojawiają się czołgi premium, takie jak FCM 50t, AMX CDC czy IS-2.

Przypomnijmy, że gra powstała jako mobilna alternatywa dla pecetowego World of Tanks, ale okazała się tak popularna, że po debiutach na iOS i Androidzie została potem skonwertowana na komputery z systemami Windows i OSX. Początkowo wydanie na PC działało wyłącznie na Windows 10 i trzeba je było pobrać z serwisu Windows Store, ale w zeszłym roku doczekaliśmy się wersji na Steam, obsługującej także starsze wersje systemu operacyjnego firmy Microsoft.

 1. Oficjalna strona gry