Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2017, 10:39

Powstanie nowe Killzone?

Pojawiły się plotki sugerujące, że po wydaniu Horizon Zero Dawn kolejnym projektem zespołu Guerrilla Games będzie nowa odsłona cyklu Killzone.

W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi Horizon Zero Dawn, czyli najnowsza gra holenderskiego studia Guerrilla Games. Wielu graczy zaczęło się już zastanawiać, jaki będzie kolejny projekt zespołu. Osoby takie zainteresować powinny plotki sugerujące, że może to być Killzone.

Killzone: Shadow Fall niekoniecznie musi okazać się końcem serii. - Powstanie nowe Killzone? - wiadomość - 2017-02-23
Killzone: Shadow Fall niekoniecznie musi okazać się końcem serii.
HISTORIA MARKI W SKRÓCIE:
  1. Killzone (PS2, 2004 r.)
  2. Killzone: Liberation (PSP, 2006 r.)
  3. Killzone 2 (PS3, 2009 r.)
  4. Killzone 3 (PS3, 2011 r.)
  5. Killzone Mercenary (PSV, 2013 r.)
  6. Killzone: Shadow Fall (PS4, 2013 r.)

Źródłem tych spekulacji jest holenderski serwis Parool.nl. W artykule o zamknięciu oddziału Guerrilla Games w Cambridge umieszczono wzmiankę, że zespół zlokalizowany w Amsterdamie pracuje nad nową odsłoną cyklu Killzone. Może to być oczywiście jedynie błąd. Szansę na to zmniejsza jednak fakt, że redakcja znajduje się w tym samym mieście, co główna siedziba dewelopera, więc aż tak duża pomyłka byłaby trochę dziwna.

Na potwierdzenie tych doniesień zapewne sporo jeszcze poczekamy. Projekt, o ile w ogóle istnieje, najprawdopodobniej jest jeszcze na zbyt wczesnym etapie, aby go oficjalnie zapowiedzieć. Ponadto jego ujawnienie teraz niepotrzebnie odwracałoby uwagę od Horizon Zero Dawn.

Prawdopodobieństwo, że coś jest na rzeczy zwiększa wywiad, jakiego w zeszłym roku udzielił zarządzający studiem Hermen Hulst. Stwierdził on, że co prawda fabuła cyklu znalazła definitywne zakończenie w Killzone: Shadow Fall, ale sama marka jest integralną częścią tożsamości Guerrilla Games i niewykluczone, że w przyszłości twórcy do niej powrócą.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowała w 2004 roku wydana na PlayStation 2 gra Killzone. Dwie kolejne części, czyli Killzone 2 i Killzone 3 trafiły na PlayStation 3, a Killzone: Shadow Fall było tytułem startowym dla PlayStation 4. Marka doczekała się również dwóch odsłon pobocznych, opracowanych z myślą o konsolach przenośnych - Killzone: Liberation na PSP oraz Killzone Mercenary na PlayStation Vita.

  1. Oficjalna strona serii