Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Killzone: Shadow Fall (PS4)
OkładkaKillzone: Shadow Fall (PS4)

Killzone: Shadow Fall PS4

Czwarta pełnoprawna odsłona rozwijanego przez studio Guerrilla Games cyklu Killzone, będąca debiutem tejże serii na konsolach ósmej generacji.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Killzone: Shadow Fall Premiera PS4

15listopada2013

pudełko PL

29listopada2013

producent: Guerrilla Games wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Killzone: Shadow Fall

Wolfenstein: The New Order

Doom

Battlefield 4

Killzone: Shadow Fall jest pierwszą grą z serii przygotowaną z myślą o konsoli PlayStation 4. Odpowiedzialne za tę pierwszoosobową strzelaninę jest, podobnie jak w przypadku poprzednich części, holenderskie studio Guerilla Games.

Gra przedstawia konflikt pomiędzy dwoma wrogo nastawionymi do siebie ludzkimi frakcjami: wojowniczymi Helghastami i próbującymi koegzystować z nimi, bardziej pokojowo nastawionymi Vektanami.

Akcja gry ma miejsce w trzydzieści lat po zakończeniu Killzone 3. Helghaści i Vektanie zamieszkują wielką aglomerację miejską podzieloną na dwie strefy potężnym murem. Gracz wciela się w rolę Shadow Marshala, członka jednostki starającej się utrzymać kruchy pokój pomiędzy obiema nacjami.

Killzone: Shadow Fall oferuje otwartą strukturę świata i nieliniową rozgrywkę - gracz może wypełniać kolejne cele misji w dowolnej kolejności, działając w ukryciu lub preferując otwarte wymiany ognia. W trakcie zabawy możemy korzystać z różnorodnych narzędzi i zdolności, które ułatwiają nam poruszanie się w świecie gry - do takich rozwiązań możemy zaliczyć specjalny radar wykrywający wrogów na przestrzeni kilkudziesięciu metrów czy drona zdolnego do ostrzału przeciwników lub obrony Shadow Marshala.

Gra korzysta z autorskiej technologii studia Guerilla Games, zapewniając bogaty w szczegóły świat, na którym rozgrywa się walka oraz zaawansowany system dynamicznego oświetlenia.

Ostatnia modyfikacja 12 czerwca 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 1444 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Killzone: Shadow Fall cena w dniu premiery: 279,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Killzone: Shadow Fall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.