Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Killzone: Shadow Fall - Intercept (PS4)
OkładkaKillzone: Shadow Fall - Intercept (PS4)

Killzone: Shadow Fall - Intercept PS4

Intercept to spory dodatek (funkcjonujący również w samodzielnej formie) do gry Killzone: Shadow Fall, który zawiera kooperacyjny tryb multiplayer dla czterech graczy.

To jest dodatek do gry Killzone: Shadow Fall.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killzone: Shadow Fall - Intercept Premiera PS4

25czerwca2014

producent: Guerrilla Games wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Killzone: Shadow Fall - Intercept

Killzone: Shadow Fall

Evolve

Call of Duty: Advanced Warfare

Intercept stanowi sporych rozmiarów rozszerzenie do FPS-a Killzone: Shadow Fall – jednego z tytułów startowych konsoli PlayStation 4. Dodatek oferuje odrębny od pozostałych form rozgrywki kooperacyjny tryb multiplayer, którym może cieszyć się maksymalnie czterech graczy. Co ciekawe, omawiane DLC ukazało się pierwotnie jako nierozłączna część gry studia Guerilla Games, a po kilku miesiącach otrzymało także wersję funkcjonującą samodzielnie (standalone).

W Intercept wcielamy się w agentów VSA (vektańskiej agencji ochrony), należących do działającej za linią wroga jednostki Intelligence Squad Alpha i mających za zadanie przechwytywanie oraz przekazywanie transmisji wojsk helghańskich do swojej kwatery głównej. Rozgrywka polega na odpieraniu nacierających nieprzyjacielskich oddziałów przez dość długi czas, by ustabilizować połączenie i zakończyć przekaz, a także na odbijaniu urządzeń transmitujących, które wpadły w ręce przeciwnika. W drużynie graczy znajdują się reprezentanci czterech klas postaci: szturmowiec, strzelec wyborowy, medyk i taktyk. Rzecz jasna, kluczem do sukcesu jest współpraca i łączenie umiejętności wszystkich czterech specjalizacji. Również sterowani przez sztuczną inteligencję Helghanie zostali podzieleni na różne typy, ponadto trafiają się wśród nich unikalni i wyjątkowo groźni czempioni.

Postępy uczestników w realizacji zadania znajdują odzwierciedlenie w rosnącym lub malejącym liczniku punktów – wzrost następuje przy skutecznym bronieniu się przed wrogiem, używaniu specjalnych zdolności i odbijaniu urządzeń transmitujących, natomiast spadku doświadczamy przy każdym „respawnie”. Mecz kończy się porażką, gdy drużyna ma za mało punktów, by ostatni żywy gracz na polu walki mógł odrodzić się po śmierci, natomiast wyjątkowo efektywna walka jest nagradzana przez odblokowanie możliwości wezwania ataku lotniczego lub użycia plecaków rakietowych. Starcia w trybie kooperacji toczą się na czterech nowych mapach, wzorowanych na lokacjach, które odwiedza się w kampanii fabularnej.

Ponieważ mamy do czynienia jedynie z rozszerzeniem, Intecept nie oferuje usprawnień w podstawowych mechanizmach rozgrywki ani w sferze grafiki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Killzone: Shadow Fall - Intercept

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.