Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2021, 16:47

Sony zamyka oficjalną stronę serii Killzone

Oficjalna strona serii Killzone została zamknięta. Gracze utracili dostęp do statystyk z gier Killzone: Najemnik i Killzone: Shadow Fall, a także opcję tworzenia klanów w tym drugim tytule.

W SKRÓCIE:
  1. Sony postanowiło wyłączyć oficjalną stronę serii Killzone.
  2. Gracze utracili dostęp do statystyk i rankingów w grach Killzone Najemnik oraz Killzone: Shadow Fall. W tym drugim tytule zniknęła także opcja tworzenia klanów sieciowych.

Oficjalna strona serii Killzone została zamknięta. Firma Sony bez wcześniejszych zapowiedzi postanowiła cały ruch przekierować na PlayStation.com. Przeszłoby to bez większego echa, gdyby nie chodziło o jedną z popularniejszych marek na wyłączność konsol PlayStation.

Jak wskazuje oficjalny komunikat na wyłączonej stronie, tryby sieciowe w grach Killzone Najemnik i Killzone: Shadow Fall pozostają nietknięte. Jednak usunięto dostęp do statystyk obu produkcji oraz opcji tworzenia klanów w Killzone: Shadow Fall.

Niektórzy sądzą, że to ostateczne potwierdzenie, że seria stworzona przez holenderskie studio Guerrilla Games została definitywnie odłożona do archiwum. Być może uniwersum przedstawiające konflikt Helghastów i Vektan kiedyś powróci. Jednak nie wydaje nam się, by nastąpiło to zbyt szybko.

Aktualnie Guerrilla Games pracuje w pocie czoła nad Horizon: Forbidden West, które ma trafić na PS5 w 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation